Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
Klasa 3a na wycieczce
      W dniu 17 maja 2017 klasa 3a była w Skansenie i Miasteczku Galicyjskim.Dzieci podziwiały dawną zabudowę,wyposażenie domostw oraz wzięły udział w warsztatach -wykonując kwiaty z filcu.........
Więcej… dodano dn. 29.05.17
 
11 maja klasa 6a, 4b oraz 4c spędziła przepiękny dzień w Krakowie.
     

Wyjechaliśmy na wycieczkę wcześnie rano z Nowego Sącza do krakowskiego zoo, gdzie spędziliśmy przeurocze chwile wśród egzotycznych zwierząt. Następnie udaliśmy się na krakowski rynek, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Pogoda była słoneczna, humory dopisywały wszystkim.

Więcej… dodano dn. 24.05.17
 
Klasa 0b z wizytą w Straży Pożarnej
    

16 maja dzieci z klasy 0b wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Na miejscu miały możliwość dowiedzieć się jak wygląda praca strażaka. Dzieci z zaciekawieniem oglądały różnego rodzaju wozy bojowe, oraz sprzęt którym posługują się strażacy w swojej codziennej pracy. Ciekawostką dla dzieci były zajęcia edukacyjne w sali ,,Ognik’’, gdzie miały możliwość osobiście uczestniczyć w symulowanych niebezpiecznych zdarzeniach, jakie mogą się nam przytrafić w codziennym życiu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 18.05.17
 
Książka, którą warto przeczytać.
     

W klasie 5c przeprowadzono cykl godzin wychowawczych dotyczących czytelnictwa. Uczniowie dzielili się ze sobą informacjami na temat ciekawych, godnych polecenia ostatnio przeczytanych książek. Informacje te przedstawili w formie plakatów, które prezentowali swoim koleżankom i kolegom. Z przygotowanych ilustracji sporządzili gazetkę klasową.

Więcej… dodano dn. 17.05.17
 
Najwięcej witaminy mają...
     

Uczniowie klasy 4d chętnie zdobywają wiedzę na lekcjach przyrody. Dużą wagę przywiązują do prawidłowego odżywiania się. W związku z tym przygotowali bardzo interesujące wiadomości  na temat roli witamin w organizmie człowieka, którymi podzielili się z koleżankami i kolegami z klasy. Swoje prezentacje przedstawili w postaci ciekawych plakatów.

Więcej… dodano dn. 11.05.17
 
Wielkanoc w klasie 0b
    

Święta Wielkanocne to dla dzieci bardzo wesoły i miły czas. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolorowe koszyczki wypełnione po brzegi słodkimi barankami, kaczuszkami oraz jajeczkami.

Więcej… dodano dn. 20.04.17
 
Sukces Igora Gramsza z klasy IIc w międzyszkolnym konkursie plastycznym
 

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Igor Gramsz z klasy 2c, zajął II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Rogaś i inni”, zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Sączu.

Na konkurs nadesłano 384 prace z 30 szkół z całego powiatu nowosądeckiego, więc jest to duży sukces.

9 maja odbyło się w WBP uroczyste wręczenie nagród.

Gratulujemy!


Artykuł na ten temat - "Sądeczanin"

Więcej… dodano dn. 11.04.17
 
Pamiętnik Misia-Pysia i Wieża Czytelnicza w kl. 2e
     W styczniu w naszej klasie pojawił się  Misio- Pysio wraz z pamiętnikiem. Bardzo lubi słuchać, kiedy dzieci czytają mu książki. Dlatego też dokładnie napisał  instrukcję,  jak należy prowadzić pamiętnik i ile czasu  powinniśmy  poświęcić na czytanie. Wędruje od domu do domu i z ogromnym zainteresowaniem  słucha czytane przez nas bajki, baśnie i opowiadania. 
Więcej… dodano dn. 05.04.17
 
AKTORZY STAROZYTNEJ GRECJI!
     

  Na lekcji historii w klasie 4a i 4b uczniowie dowiedzieli sie, jak powstał teatr w starożytnej Grecji. Omówili jak wygladały przedstawienia teatralne i udawali starożytnych aktorów, zakładajac przygotowane samodzielnie maski. Uczestniczyli tez w procesji z bogiem Dionizosem. Taka lekcja historii bardzo podobala sie uczniom.

Więcej… dodano dn. 29.03.17
 
PRACE NA ZAJECIACH TECHNICZNYCH
     

Uczniowie klasu 5b wykonali kartki wielkanocne, natomiast uczniowie klasy 6c przygotowali wielkanocne pisanki z włóczki. Prace będzie można kupić na światecznej giełdzie w naszej szkole. Zapraszamy.

Więcej… dodano dn. 29.03.17
 
3c zostaje agentami Biura Detektywistycznego Lassego i Mai
    

W ramach rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży uczniowie klasy 3c czytali serię książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Mieli za zadanie przeczytać przynajmniej 6 książek z tej serii i opisać oraz zilustrować je w specjalnych zeszytach. 

Więcej… dodano dn. 28.03.17
 
PISANKI
     

 Klasa 6b na zajeciach technicznych wykonała pisanki wielkanocne. Pracowali długo, ciężko ... ale było warto. Teraz ich prace mozna będzie kupic na światecznej giełdzie w szkole. Julianna Bochenska przekazała też samodzielnie wykonanego kurczaka. 

Więcej… dodano dn. 24.03.17
 
Świeto Zdrowej Żywnosci w klasie 5b
        21 marca 2017 r. uczniowie klasy 5b uczestniczyli w Święcie Zdrowej Żywności. Przebrani w kolory wiosny, przygotowali galaretki, pasty serowe i uczestniczyli w zawodach sportowych zajmujac 2 miejsce. Dzień był pełen wrażeń i niespodzianek.
Więcej… dodano dn. 24.03.17
 
Klasa 2 e „ Reguły dla gaduły, czyli językowy zawrót głowy”
    

21 lutego 2017 roku w  Bibliotece - Oddziale dla Dzieci odbyły się  bardzo ciekawe zajęcia literacko - językowe, z okazji  Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem bajki, braliśmy udział w grze ortograficznej,  odgadywaliśmy mnóstwo zagadek, powtarzaliśmy wierszyki  ćwiczące nasze języki. Spotkanie  zakończyliśmy piosenką o psie Dingo.

Więcej… dodano dn. 17.03.17
 
Konkurs literacko-plastyczny w klasie 2 c
     W klasie 2c, w ramach rozwijania i upowszechniania czytelnictwa u dzieci i młodzieży, zorganizowany został konkurs literacko-plastyczny "Moja pierwsza książka". Każdy z uczniów napisał książkę o bliskiej sobie tematyce i opatrzył ją własnoręcznie wykonanymi ilustracjami.
Więcej… dodano dn. 17.03.17
 
Angielski w 0c
     

Klasa 0c jest bardzo zaangażowana w zajęcia z języka angielskiego. Uczniowie chętnie śpiewają, kolorują i wycinają. Grają również w różne gry językowe, które sami wcześniej przygotowują. Na zdjęciach widać przygotowanie do gry Memory.  Życzymy miłej zabawy!

 

Więcej… dodano dn. 12.03.17
 
Pasja Ani
     

 Ania Skuza z klasy 5b nauczyła się posługiwać włóczką i szydełkiem. Dzierga wspaniałe zwierzątka - podziwiajcie jej prace !!!

Więcej… dodano dn. 12.03.17
 
„Jakie to wszystko ciekawe” - zajęcia w klasie 0b
    

Dzieci z oddziału 0b w bloku tematycznym ,, Wynalazki ‘’ wykonywały różnego rodzaju doświadczenia:

  • ,,Kolorowe paski’’- eksperyment badawczy wyjaśniający zjawisko rozszczepiania barw
  • ,,Latająca rakieta’’- badanie właściwości magnesu
  • ,,Erupcja wulkanu’’- badanie imitujące wybuch wulkanu
  • ,,Lupa’’- oglądanie małych elementów przez lupę       
Więcej… dodano dn. 08.03.17
 
Klasa 2 e „ Reguły dla gaduły, czyli językowy zawrót głowy”
     

21 lutego 2017 roku w  Bibliotece -Oddziale dla Dzieci odbyły się  bardzo ciekawe zajęcia literacko - językowe, z okazji  Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem bajki, braliśmy udział w grze ortograficznej,  odgadywaliśmy mnóstwo zagadek, powtarzaliśmy wierszyki  ćwiczące nasze języki. Spotkanie  zakończyliśmy piosenką o psie Dingo.

Więcej… dodano dn. 05.03.17
 
Klasa 3a i 2d na kuligu w Regietowie
     

Dnia 22 lutego 2017r. klasa 3a i 2d wybrały się na wycieczkę do Regietowa. Pogoda udała się wyśmienicie, dzięki czemu zabawy na śniegu i sam kulig saniami sprawił uczestnikom wiele radości Po urokliwej przejażdżce dzieci udały się do karczmy gdzie samodzielnie smażyły sobie kiełbaski. Następnie klasy udały się na zwiedzanie stadniny. Wszyscy uczestnicy wrócili do Nowego Sącza zdrowi i szczęśliwi.

Więcej… dodano dn. 01.03.17
 
Dzień Babci i Dziadka w Oc
     

23 stycznia 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Oc  obchodziły uroczyście Dzień Babci i Dziadka.

Z  tej okazji  przygotowały program artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki. Dzieci uhonorowały Gości życzeniami oraz samodzielnie wykonanymi papierowymi bukiecikami kwiatów.     

Więcej… dodano dn. 17.02.17
 
KLASA 5B NA KULIGU
      W stycznkiu klasa 5b pojechała do Regiertowa na kulig. Bawili się światnie i nawet silny mróz nie przeszkadzał.
Więcej… dodano dn. 15.02.17
 
Dzień Babci i Dziadka w 0b
    

26.01.2017 r. klasa 0b przygotowała niespodziankę dla najdroższych Babć i Dziadków. Dzieci pięknie recytowały  wierszyki i śpiewały piosenki.

Nie obyło się również bez wspólnego poczęstunku i rozmów przy herbatce. To było bardzo miłe popołudnie.

Więcej… dodano dn. 27.01.17
 
„Jadą, jadą konie…” – kulig klas 4b i 4c
     

W poniedziałek klasy 4b i 4c pod opieką wychowawców  udały się na kulig do Regietowa.

Pogoda wspaniale dopisała: był lekki mróz, ale świeciło słońce i co najważniejsze nie było wiatru, za to śniegu pod dostatkiem.

Więcej… dodano dn. 23.01.17
 
Klasa 2 e na kuligu w Regietowie
     

Dnia 19 stycznia wybraliśmy się na kulig do Regietowa. Najpierw zwiedzaliśmy Izbę Tradycji,  następnie oglądaliśmy Stadninę Koni Huculskich. Wreszcie przyszła pora na kulig.  

Więcej… dodano dn. 23.01.17
 
Karnawał w klasie 2e
     

Dnia 10 stycznia odbyła się w naszej szkole  na auli wielka zabawa karnawałowa. Dzieci w  pięknych strojach karnawałowych bawiły się przy dźwiękach skocznej muzyki. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 23.01.17
 
Ob i Oc na balu karnawałowym.
     

10 stycznia oddziały przedszkolne Ob i Oc uczestniczyły w balu karnawałowym. Zabawa odbyła się na auli. Jej czarodziejski wystrój przygotowali dla młodych uczestników tradycyjnie po raz kolejny ich nauczyciele. Dzieci podekscytowane i przebrane za królewny, wróżki, rycerzy, koty, motyle, biedronki itp. tańczyły, śpiewały oraz chętnie brały udział w prowadzonych zabawach i konkursach. Wszyscy bawili się świetnie.    

Więcej… dodano dn. 23.01.17
 
1B ZABAWA KARNAWAŁOWA
      

W przeddzień zabawy karnawałowej podczas zajęć komputerowych projektowaliśmy maski w programie graficznym. 10 stycznia zaprezentowaliśmy się w pięknych strojach. Zabawa była udana.

Więcej… dodano dn. 18.01.17
 
Klasa 3d bierze czynny udział w Dniu Tradycji
  Jak co roku dzieci z klasy 3dpięknie przebrane w stroje regionalneuczestniczyły w organizowanym w szkole Dniu Tradycji.Wykonywały ozdoby choinkowe z naturalnych materiałów. Z zainteresowaniem oglądały ekspozycje.
Więcej… dodano dn. 16.01.17
 
"Odblaskowa szkola"
 
"Odblaskowa szkola" prace grupowe uczniów klasy 3d
Więcej… dodano dn. 16.01.17
 
Klasa 3d na zajęciach w Bibliioltece dla dzieci przy ul.Lwowskiej
     

Klasa 3d na zajęciach w Biblioltece dla dzeci przy ul.Lwowskiej. Temat zajęć: Twórczość L. J. Kerna

Więcej… dodano dn. 16.01.17
 
Dbamy o czystość naszego środowiska
      Klasa 3d uczestniczyła w zajeciach z wolontariuszkami z Kany "Dbamy o czystość naszego środowiska"
dodano dn. 16.01.17
 
Udział w warsztatach plastycznych w ''Sokole'' - "Peleryna gwiazdami podszyta"
     

Uczniowie z pasją projektowali stroje do bajek.

Więcej… dodano dn. 14.01.17
 
Zabawa karnawałowa w 3a
      

Zabawa karnawałowa w 3a odbyła się 10 stycznia 2017r.
Dzieci poprzebierane w stroje karnawałowe świetnie bawiły się i tańczyły. 

Więcej… dodano dn. 13.01.17
 
Wigilia klasowa w 3a
       

Wigilia klasowa w 3a odbyła się 22 grudnia.
Dzieci odświętnie ubrane składały sobie życzenia świąteczne łamiąc się opłatkiem, a potem zasiadając do wigilijnego stołu, degustowały barszcz z uszkami i częstowały się pierniczkami upieczonymi przez rodziców... 

Więcej… dodano dn. 13.01.17
 
Wycieczka klasowa do Bochni- spotkanie z Mikołajem.
 

Na spotkanie z  Mikołajem pojechaliśmy do kopalni soli w Bochni. Bardzo miło spędziliśmy tam czas.

Więcej… dodano dn. 12.01.17
 
Dzień bajek w 2d
     

Wesoło bawiliśmy się podczas zajęć w Dniu Bajek. W tym dniu odbyły się również zajęcia na temat „Praw o obowiązków dzieci

Więcej… dodano dn. 12.01.17
 
Udział dzieci z klasy 2d w zajęciach bibliotecznych.
       W październiku odwiedziliśmy Bibliotekę dla Dzieci, gdzie odbyły się ciekawe zajęcia.
Więcej… dodano dn. 12.01.17
 
Tak bawiła się 6b
       

Karnawał na rozpoczęcie roku 2017. Tak bawiła się 6b – śmiech, tańce, konfetti oraz zimne ognie

Więcej… dodano dn. 12.01.17
 
TO BYŁ NIEZAPOMNIANY DZIEŃ I WAŻNA LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE.
    

Klasa 3c 5 grudnia 2016r. uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez strażaków. W tym dniu, byliśmy z wizytą w Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Poznaliśmy trudną pracę strażaków.

Więcej… dodano dn. 11.01.17
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.