Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
Zaczarowany świat baśni.
           Klasa O A w tym tygodniu przeniosła się w zaczarowany świat baśni. Na początku dzieci oglądnęły teatrzyk przedstawiony przez nauczycielkę. Tym razem był to „Czerwony Kapturek”. Następnie wspólnymi siłami wymieliły bohaterów ulubionych baśni, połączyły charakterystyczne rekwizyty z nazwami poszczególnych baśni ( czytanie globalne) i wykonały papierowe kukiełki, które ozdobiły tworzący się kącik teatralny.
Więcej… dodano dn. 05.02.18
 
Dzień Babci i Dziadka w Oc
     

29 stycznia 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Oc  obchodziły uroczyście Dzień Babci i Dziadka.

Z  tej okazji  przygotowały program artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki. Dzieci uhonorowały Gości życzeniami oraz samodzielnie wykonanymi papierowymi zakładkami i kwiatami.

Więcej… dodano dn. 05.02.18
 
Zajęcia w klasie 1c
      Na ostatnich zajęciach uczniowie klasy 1 c wykonywali makiety gór i poznawali zwierzęta, które zamieszkują Tatry. Oto efekty naszej pracy.
Więcej… dodano dn. 30.01.18
 
Spotkanie z pisarką
    

18 stycznia klasy 3e i 3c miały możliwość uczestniczenia w spotkaniu z autorką książki dla dzieci „Niezwykły tydzień Frani”,  Panią Jadwigą Marzec, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci SBP w Nowym Sączu.

Więcej… dodano dn. 19.01.18
 
Mikołaj w klasie 2B
     
To co dzieciaki lubią najbardziej......... prezenty, prezenty i jeszcze raz prezenty. Dziękujemy Święty Mikołaju do zobaczenia za rok.
Więcej… dodano dn. 15.01.18
 
Wycieczka do Huty Szkła
      Klasa 2 B pozdrawia z wycieczki do Huty Szkła w Krośnie.
Więcej… dodano dn. 15.01.18
 
Sportowe podsumowania semestralne w klasie 4c
   

Powoli kończy się pierwszy semestr tego roku szkolnego, więc czas na różnego rodzaju podsumowania. Tym razem podsumowanie sportowe.

Więcej… dodano dn. 10.01.18
 
PRACE NA ZAJĘCIACH TECHNICZNYCH
     
Klasa 5d uczyła się na zajęciach technicznych szyć podstawowymi ściegami krawieckimi. Efektem ich pracy były własnoręcznie wykonane portfeliki.
Więcej… dodano dn. 10.01.18
 
Szkolne życie klasy 6b.
     
Klas 6b uczestniczyła w "Dniu tradycji", organizując stanowiska, przygotowując chleb ze smalcem i częstując uczniów herbatą. 
Mikołajki spędzili rozwiązując zagadki w "kopalni" i "szpitalu psychiatrycznym". Bawili się świetnie.
Wspólnie składali sobie życzenia podczas Wigilii klasowej.
Więcej… dodano dn. 10.01.18
 
Dekorowanie pierniczków w klasie O B
     

Po wystudzeniu pierniczków dzieci dekorowały  je  lukrem i słodkimi mazakami. Była to wspaniała zabawa.

Więcej… dodano dn. 19.12.17
 
Pieczenie pierniczków w klasie O B
     

Dzieci z  pełnym zaangażowaniem wałkowały ciasto i wykrawały różne kształty foremkami: misie, serduszka, gwiazdki, choinki. Pieczenie pierniczków bardzo się dzieciom podobało i wprowadziło nas w świąteczny nastrój. 

Więcej… dodano dn. 19.12.17
 
Ozdoby choinkowew klasie O B
     

Dzieci podczas tworzenia ozdób wykazały się dużą kreatywnością, cierpliwością i widać było że praca ta sprawiła im wiele radości, satysfakcji i zadowolenia.

Więcej… dodano dn. 19.12.17
 
Jasełka Bożonarodzeniowe - występ oraz dekorowanie bombek
      

11 grudnia w klasie  O B odbył się Dzień  Otwarty

Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne występując przed rodzicami. Po Jasełkach dzieci wraz z rodzicami usiedli  przy stole pełnym ozdób, świecidełek i wstążekwspólne dekorowanie  zarówno dla dzieci i rodziców było wspaniałym wprowadzeniem w nastrój świąteczny. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a bombki wyglądały prześlicznie.

 
Więcej… dodano dn. 19.12.17
 
Andrzejki w klasie 1b.
     

Andrzejki to wspaniała zabawa. Każdy z nas lał wosk trzymając duży klucz. Mieliśmy różne wróżby oraz żarty. Wspaniale się bawiliśmy. Rodzice przygotowali dla nas poczęstunek.

Więcej… dodano dn. 19.12.17
 
Świat Trampolin
     

14 grudnia 2017r w ramach prezentu mikołajkowego uczniowie klasy 6c wybrali się do Świata Trampolin mieszczącego się przy ulicy Kolejowej w Nowym Sączu. Wspaniałym zabawom nie było końca, choć tak naprawdę pobyt trwał tylko godzinę. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do szkoły.

Więcej… dodano dn. 19.12.17
 
Klasa 1b lubi czytać książki.
     

Bardzo lubimy wypożyczać książki w naszej szkolnej bibliotece.

Wspominamy dzień , w którym zostaliśmy uroczyście pasowani na czytelnika.

Więcej… dodano dn. 18.12.17
 
1b lubi teatr
     

 Lubimy oglądać różne bajki w teatrze. Sami postanowiliśmy zrobić kukiełki z łyżek drewnianych. Później każdy opowiedział o swojej kukiełce  i razem przedstawialiśmy różne scenki.

Więcej… dodano dn. 18.12.17
 
Dzień Tradycji w 1b
     

 Każdy z nas zdobił pierniczki. Całą klasą zaśpiewaliśmy w przedstawieniu "Dziewczynka z zapałkami". Chętnie poszliśmy na główny korytarz szkoły, gdzie mozna było zobaczyć tradycyjne ozdoby świąteczne i sposób ich wykonania.

Więcej… dodano dn. 18.12.17
 
Mikołaj w 1b.
     

 Wreszcie doczekaliśmy się wizyty Mikołaja. Z każdym z nas chwilę pozrozmawiał i oczywiście wręczył prezent. W sali czekały na nas jeszcze słodycze.

Więcej… dodano dn. 18.12.17
 
Klasa 3b na wycieczkach.

     

Klasa 3b rozpoczęła rok szkolny od wycieczki do Krakowa. Podczas wyjazdu zwiedziliśmy Katedrę na Wawelu i Stare Miasto. Odwiedziliśmy też sensoryczny park edukacyjny – „ Ogród Doświadczeń”.

W grudniu wybraliśmy się na kolejną wycieczkę poznając nasz kraj. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Regionalnego w Bieczu. Najbardziej podobała nam się średniowieczna  Sala Tortur z współczesnym „katem”.

 

Więcej… dodano dn. 18.12.17
 
Święto Tradycji w klasie IV b
     

Uczniowie klasy IV b brali udział w uroczystości szkolnej „Grudniowe Spotkanie z Tradycją”. Ubrani w elementy stroju regionalnego, wykonywali ozdoby choinkowe, dekorowali salę lekcyjną oraz uczestniczyli w pokazach i atrakcjach na holu szkoły.

Więcej… dodano dn. 13.12.17
 
Mikołajki w 4d
     
Szóstego grudnia wyczekiwany od samego rana Święty Mikołaj dotarł także do klasy 4d. Zostawił upominki, które trafiły w ręce adresatów. Razem z workiem prezentów przywiózł moc pozytywnych emocji, które sprawiły, że klasowe mikołajki były bardzo udane!
Więcej… dodano dn. 13.12.17
 
Wizyta Świętego Mikołaja w 0c
     

5 grudnia 2017 r. w klasie 0c dominowały czerwone czapeczki mikołajkowe. Dzieci niecierpliwie oczekiwały niecodziennego gościa, który dotarł ku ich zaskoczeniu w towarzystwie innych znamienitych osób. Na powitanie dzieci przygotowały program artystyczny. Święty Mikołaj obdarował je podarunkami. To były niezapomniane chwile. 

Więcej… dodano dn. 12.12.17
 
Andrzejki w 0c
     

29 listopada 2017 r. dzieci z 0c zapoznały się z tradycjami związanymi z wieczorem andrzejkowym poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach. Dużą atrakcją były ciasteczka z wróżbą przygotowane przez Panią Kingę Groń.

Więcej… dodano dn. 12.12.17
 
W 3c lepiej niż u CHANEL
      Poznając historię naszego kraju w listopadzie zorganizowaliśmy pokaz mody zatytułowany "Z modą przez wieki". Przeistoczyliśmy się w tym dniu w osoby żyjące w różnych wiekach, opowiadaliśmy kim jesteśmy a pokaz mody uwieczniliśmy na filmie i zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia pokazu.
Więcej… dodano dn. 12.12.17
 
Święto Tradycji w 3c
      5 grudnia 2017 w naszej szkole obchodzone było Święto Tradycji. Uczniowie klasy 3c również w nim uczestniczyli. Wykonywali samodzielnie dekoracje pierniczków, którymi częstowali dorosłych i dzieci na holu, uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym "Dziewczynka z zapałkami", oglądali występ SĄDECZOKÓW, a także wykonywali tradycyjne ozdoby świąteczne. Pracy było dużo, ale było warto.
Więcej… dodano dn. 12.12.17
 
Mikołaj w klasie 3c
      ....i nadszedł długo wyczekiwany przez nas ten dzień.....
Więcej… dodano dn. 12.12.17
 
Andrzejki w 3c
      Wróżby, przewidywanie przyszłości i mnóstwo zabawy - tak wyglądały Andrzejki w 3c. Najlepszym jednak momentem był "straszny" poczęstunek dla odważnych przygotowany przez nasze kochane mamy, którym baaaardzo dzękujemy!
Więcej… dodano dn. 12.12.17
 
Święto Tradycji w klasie 4a
     
Dnia 5 grudnia klasa 4a brała udział w szkolnym Święcie Tradycji. W tym dniu uczniowie wykonywali ozdoby na choinkę, mogli obejrzeć pokaz zespołu ludowego Sądeczoki, a także próbowali tradycyjnych polskich potraw.
Uczennica naszej klasy Patrycja Zielińska wykonywała piękne ozdoby choinkowe na szydełku. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.
Więcej… dodano dn. 11.12.17
 
ANDRZEJKI W KLASIE IV B
       

Dnia 29 listopada na lekcji wychowawczej czwartoklasiści przypomnieli sobie zwyczaje i tradycje związane z „andrzejkami”. Uczniowie przygotowali również wróżby andrzejkowe: były serca z imionami dziewcząt i chłopców, wybór przyszłych zawodów, zabawa „co kryją kubki i jaka będzie przyszłość?”, itp. Dzień wcześniej odbyła się szkolna dyskoteka, podczas której królował przebój „Despacito”. Zabawa była połączona ze słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Było miło i radośnie!

Więcej… dodano dn. 08.12.17
 
Noc spędzona w szkole w oczekiwaniu na Mikołaja.
      Uczniowie klasy 3fi wraz z wychowawczyniami śpią dziś w szkole, mają nadzieję że Mikołaj o nich nie zapomni i do rana zdąży przynieść prezenty.
Więcej… dodano dn. 07.12.17
 
Malowanie stopami
     

Na jednych z zajęć postanowiliśmy utrwalić kolory jesieni i tak do tego projektu potrzebowaliśmy

- stóp

- farb

-szarego papieru

-pędzelka (opcjonalnie)

- chusteczek nawilżanych (do umycia stóp)

 

Więcej… dodano dn. 07.12.17
 
Święto Tradycji w klasie 4d
     

Szkolne Święto Tradycji stało się okazją do przypomnienia zwyczajów i tradycji ludowych.

Klasa 4d tego dnia nie tylko zadbała o elementy stroju regionalnego, ale też przygotowała tradycyjne ozdoby choinkowe i udekorowała salę. Dzięki temu zapanowała wyjątkowa atmosfera, która przywodzi na myśl zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Więcej… dodano dn. 06.12.17
 
FABRYKA OZDÓB CHOINKOWYCH SZKLANA GWIAZDA- ŚWIĄTECZNE WARSZTATY
     

29 XI 2017 KLASA 0 A – ODDZIAŁ INTEGRACYJNY, ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 20 W NOWYM SĄCZU IM. STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGOWYBRAŁA SIĘ DO BRZESKA W CELU ODWIEDZENIA FABRYKI OZDÓB CHOINKOWYCH SZKLANA GWIAZDA.

Więcej… dodano dn. 05.12.17
 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
     

24 XI W KLASIE 0 A ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W CELU PRZYBLIŻENIA ŚWIĘTA PLUSZOWEGO MISIA, DZIECI OBEJRZAŁY KRÓTKIE PRZEDSTAWIENIE – TEATRZYK PT.: „MIŚ NA TROPIE KRAINY TROSKLIWOŚCI”. 

Więcej… dodano dn. 05.12.17
 
Wyjście do piekarni.
     

W dniu 5.10 Byliśmy w piekarni, gdzie poznaliśmy pracę piekarza. Niektórzy z nas pomagali przy robieniu ciasteczek. Było bardzo przyjemnie i wesoło.

Więcej… dodano dn. 05.12.17
 
Wycieczka do Krakowa.
     

W dniu 2.10. klasa 3d była na wycieczce w Krakowie. Zwiedzaliśmy Wawel, dzwon Zygmunta, groby królewskie. Odbyliśmy spacer po rynku krakowskim i dobrze bawiliśmy się w ogrodach doświadczeń.

Więcej… dodano dn. 05.12.17
 
Dzień Pluszowego Misia w Oc
     

24 listopada 2017 r. dzieci z klasy Oc obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Miłą niespodzianką była wizyta bibliotekarza, pani Liliany Pisiewicz, która opowiedziała o obchodach Dnia Misia w naszej szkole w latach ubiegłych. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panią fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, tańczyły z misiami w rytm piosenki „Jadą, jadą misie”. Na zakończenie tego szczególnie radosnego dnia dzieci wykonały pracę plastyczną pt. Miś.                      

Więcej… dodano dn. 29.11.17
 
Dzień Postaci z Bajek- klasa „0” B
     

W dniu 06.11.2017r odbył się  Światowy Dzień Postaci z Bajek. 

Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Więcej… dodano dn. 23.11.17
 
Wycieczka do kina Sokół na Filminek – klasa „O” B
     

W dniu 08.11.2017r  wybraliśmy się na Projekt pt. Akademia Przedszkolaka FILMINEKna animacje „Mała wielka stopa”. Śledziliśmy losy chłopca o imieniu Adam który jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym nastolatkiem podczas wyprawy odkrył, że jest potomkiem Yeti.

Więcej… dodano dn. 23.11.17
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.