Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
III A - Opowieści o Indiach
     

Dzięki uprzejmości mamy naszej koleżanki Mai – pani Leokadii, która niedawno wróciła z Indii, mogliśmy wysłuchać ciekawych opowieści o tym kraju, obejrzeć zdjęcia a nawet posmakować tamtejszych słodyczy. To była bardzo ciekawa lekcja. Dziękujemy! 

Więcej… dodano dn. 30.11.18
 
„Czyste powietrze – czysta sprawa”
    

W dniu 26 listopada wolontariusze z Centrum KANA  - Dominika i Adam -  odwiedzili klasę III a. Przeprowadzili dla nas zajęcia dotyczące czystego powietrza. Dziękujemy!

Więcej… dodano dn. 26.11.18
 
III a dla Niepodległej
     

10 listopada przyszliśmy do szkoły ubrani na galowo. W tym dniu braliśmy udział w akademii z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy. Przygotowaliśmy okolicznościową gazetkę zawierającą różne ciekawe informacje o naszym kraju, w tym także gry o Polsce, w które chętnie gramy.

Więcej… dodano dn. 15.11.18
 
Wyjazd edukacyjny do Krynicy klas 5c i 5d
    

        19 października 2018 r. klasy 5c i 5d wzięły udział w wyjeździe edukacyjnym do Krynicy. Uczniowie odwiedzili willę Romanówkę, aby obejrzeć niezwykłą wystawę prac Nikifora Krynickiego i poznać życiorys artysty. Udali się też do Muzeum Zabawek, w którym podziwiali wspaniałą kolekcję zabawek i z zainteresowaniem słuchali opowieści o ich powstaniu. Piątoklasiści w trakcie spaceru po krynickim deptaku zobaczyli najważniejsze zabytki miasteczka oraz poznali lokalną legendę. Zebrane informacje wykorzystali w trakcie rozwiązywania tematycznego quizu.

               

Więcej… dodano dn. 08.11.18
 
1c - Dzień Postaci z Bajek
     

7 listopada w Dniu Postaci z Bajek klasa 1c przyszła do szkoły ubrana w kolorowe stroje bajkowe. Zaśpiewaliśmy z innymi klasami piosenkę "Witajcie w naszej bajce".  Przeszliśmy na aulę, gdzie była wspólna zabawa. Długo przygotowywaliśmy się do tego dnia i pewnie długo będziemy go wspominać. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 08.11.18
 
III a poznaje tajemnice marszałka Józefa Piłsudskiego
     

W dni 6 listopada udaliśmy się do Sądeckiej Biblioteki Publicznej – oddział dla dzieci na zajęcia pod hasłem „Poznajemy tajemnice marszałka Józefa Piłsudskiego”. Była to bardzo ciekawa lekcja historii przed Świętem Niepodległości. Nasza Ojczyzna  obchodzi w tym roku 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Więcej… dodano dn. 07.11.18
 
Warsztaty kulinarne w Żmiacej
     

Dzieci z klasy 2a uczestniczyły w warsztatach kulinarnych na któtych uczyły się jak się robi ciasteczka. Po zrobieniu i upieczeniu ciasteczek degustowały swoje wyroby cukiernicze.

Więcej… dodano dn. 05.11.18
 
Ślubowanie klasy 1 a
     

     W dniu 16 października odbyło się Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. Był to dla nas bardzo wyjątkowy dzień, ponieważ staliśmy się prawdziwymi uczniami. Radości i uśmiechów od ucha do ucha było co nie miara. Zresztą zobaczcie sami.

Więcej… dodano dn. 05.11.18
 
2B Poznajemy historie z życia J.Piłsudskiego.
      W poniedziałek 22.10.2018r. poszliśmy do biblioteki przy ul.Lwowskiej.
Jak zwykle uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach. Tym razem poznawaliśmy niektóre fakty z życia J.Piłsudskiego.
Graliśmy w różne gry i oglądaliśmy fotografie rodzinne J.Piłsudskiego.
Niektórzy z nas wypożyczyli sobie książki.
Więcej… dodano dn. 29.10.18
 
Wycieczka edukacyjno - zdrowotna
      Dnia 15 październka 2018 r. klasa 4f wraz z 4c wyruszyła na wycieczkę edukacyjno - zdrowotną. Przy pięknej pogodzie klasy zaczęły swoją przygodę od zwiedzenia kopalni w Bochni. Uczniowie przeszli trasę multimedialną zapoznając się między innymi z najpiękniejszymi wyrobiskami kopalni, unikatową kaplicą Świętej Kingi oraz niezwykle interesującą multimedialną nstalacją, która  w ciekawy sposób przybliżyła historię kopalni. Następnie na trasie wycieczki klasy zwiedziły zamek w Nowym Wiśniczu oraz kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej. Zarówno pogoda jak i humory dopisywały przez całą wycieczkę.
Więcej… dodano dn. 23.10.18
 
Klasa 1 a z wizytą w Straży Pożarnej
       

 W dniu 2.10.2018 wybraliśmy się na wycieczkę do straży pożarnej. Dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie postępować w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Dzięki ćwiczeniom praktycznym dowiedzieliśmy się jak prawidłowo wezwać straż pożarną ,jakich informacji należy udzielić w pierwszej kolejności oraz jak należy się zachować gdy w mieszkaniu, domu pojawi się ogień. Odwiedziliśmy salę  OGNIK, która w pełni pomogła nam wykorzystać poznaną dotychczas wiedzę- wszyscy bawiliśmy się świetnie. Poznaliśmy również znaki ewakuacyjne.

 

Więcej… dodano dn. 08.10.18
 
Rok szkolny

2017/2018

dodano dn. 01.09.18
 
Klasa 3e szyje maskotki
     

Dla nas szycie to nic trudnego. Wprawdzie trudno było nam nawlec nitkę na igłę, ale poradziliśmy sobie i uszyliśmy piękne kotki i koty.

Więcej… dodano dn. 12.06.18
 
Dzień Ziemi- klasa 3e
     

W tym roku postanowiliśmy na Dzień Ziemi popracować w szkolnym ogródku. Kupiliśmy ziemię i różne roślinki. Dziewczynki posadziły kwiaty, chłopcy uporządkowali teren wokół szkoły. Na koniec malowaliśmy plakaty, które ozdobiły naszą klasę. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 12.06.18
 
Dzień Rodziny w klasie 3e
     

30 maja odbyła się u nas wspaniała uroczystość. Zaprosiliśmy naszych rodziców i rodzeństwo. Oglądaliśmy nasze rodzinne zdjęcia, śpiewaliśmy wzruszające piosenki i recytowaliśmy wiersze. Wspominaliśmy też 3 lata spędzone z naszą panią.  Oglądaliśmy zdjęcia z różnych wydarzeń klasowych i szkolnych jakie odbyły się przez ten czas. Nie zabrakło śmiesznych piosenek  o naszej E-xtra klasie i wesołego przedstawienia. Na koniec wręczyliśmy rodzicom prezenty i udaliśmy się na piknik  rodzinny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

Więcej… dodano dn. 11.06.18
 
LEKCJA GEOGRAFII W TERENIE.
     

W dniu 23.05. 2018r.  uczniowie klas siódmych w ramach  lekcji geografii uczestniczyli w zajęciach terenowych na rzeką Kamienica Nawojowską. Przeprowadzili m.in. obserwacje koryta rzeki, terenów zalewowych i nadzalewowych oraz badanie próbek wody. Wyniki i wnioski zanotowali w kartach pracy. Uczniowie wykonali również dokumentację fotograficzną.

Więcej… dodano dn. 07.06.18
 
WYJAZD DO MIEJSKIEJ KOMENDY PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W NOWYM SĄCZU
     

10.05.2018r. Klasa OB wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Dzieci brały udział w zajęciach prowadzonych przez strażaków. Odbyła się także prezentacja sprzętu i wozów strażackich. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawic, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy).

Więcej… dodano dn. 05.06.18
 
SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI
     

11.05.2018r. Klasa OB  brała udział w zajęciach prowadzonych przez ratowników medycznych. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły sie w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc.

Więcej… dodano dn. 05.06.18
 
Klasy 4d i 3e na spotkaniu z pisarzem w Oddziale dla Dzieci SBP
  

W dniu 4 czerwca  dwie klasy z naszej szkoły – klasa 4d i 3e wzięły udział w spotkaniu z pisarzem, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci SBP w Nowym Sączu. Tym razem gościem biblioteki był pan Marcin Pałasz, polski autor poczytnych książek dla dzieci i młodzieży oraz słuchowisk radiowych, a także laureat wielu nagród i wyróżnień, między innymi Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Więcej… dodano dn. 05.06.18
 
Spotkanie z pisarką, panią Jadwigą Marzec
      W dniu 15 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek, klasy 2a i 2b uczetniczyły w spotkaniu  z pisarką, Panią Jadwigą Marzec, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci SBP. Jest ona autorką książki "Niezwykły tydzień Frani", której akcja toczy sie w Nowym Sączu i okolicach. Pisarka opowiadała o swojej pracy, czytała fragmenty swojej książki. Uczniowie zadawali jej pytania. Na koniec spotkania Pani Jadwiga podpisywała swoje książki.
Więcej… dodano dn. 17.05.18
 
Klasa 4c na zajęciach w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży SBP
      Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy 4c wzięli udział w literacko-czytelniczych potyczkach z książką biograficzną w tle "Ale historia...polscy superbohaterowie na 100-lecie niepodległości", zorganizowanych przez Oddział dla Dzieci SBP.
Więcej… dodano dn. 15.05.18
 
Uczymy się pływać- klasa 3e
     

W klasie trzeciej uczestniczyliśmy w zajęciach na basenie. Lekcje odbywały się co dwa tygodnie. Teraz czekają nas ważne zawody, w których pokażemy co potrafimy. Będą brać w nich udział trzecioklasiści z naszego miasta. Trzymajcie za nas kciuki!

Więcej… dodano dn. 12.05.18
 
Dzień nabiału i pieczywa w klasie 0 A
     

Klasa 0 A kolejny raz przeniosła się do świata różnych smaków. Tym razem uczniowie próbowali różnych rodzajów nabiału.
Każde dziecko przyniosło po jednym produkcie z tej kategorii. Uczniowie kolejno podchodzili do stolika, na którym znajdowały się owe produkty.
Dzieci miały zawiązane oczy i próbowały odgadnąć jaki rodzaj nabiału właśnie kosztują.

Więcej… dodano dn. 23.04.18
 
Dzieci z 0c i ich Rodzice wykonują dekracje wielkanocne.
        21 marca 2018 roku w klasie 0c odbyły się zajęcia  plastyczno-techniczne z bloku tematycznego "Dekoracje wielkanocne". W zajęciach uczestnili zaproszeni Rodzice. W trakcie zajęć zostały wykonane zające i pisanki.
Więcej… dodano dn. 09.04.18
 
Spotkanie z harcerzami w klasie 2 B
     

Nasza klasa miała okazję poznać historię Harcerstwa Polskiego od podstaw. Harcerze opowiadali nam o swojej działalności, o początkach harcerstwa oraz pokazywali nam swoje mundury harcerskie oraz odznaki. Śpiewaliśmy piosenki  harcerskie . Wszyscy  bawiliśmy się świetnie.

Więcej… dodano dn. 09.04.18
 
Dzień Zdrowej Żywności w 1b.
     

 W tym roku robiliśmy wspólnie w klasie owocowe jeżyki. Najpierw ułożyliśmy plan działania i przygotowaliśmy miejsce pracy. Każdy ubrany w fartuszek i jednorazowe rękawiczki ochoczo zabrał się do pracy. Nasze jeżyki prezentowały się ładnie i dobrze smakowały.

Więcej… dodano dn. 28.03.18
 
Pisanki wielkanocne- klasa 3e
     

Oto nasze niezwykłe pisanki wielkanocne. Dużo czasu poświęciliśmy, aby je wykonać. Było warto!  Zapraszamy do galerii. 

Więcej… dodano dn. 28.03.18
 
Udział klasy 0 A w warsztatach robienia pizzy

     

9 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji klasa 0 A wybrała się do amerykańskiej restauracji na warsztaty robienia pizzy. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tym wydarzeniu. Dzieci w grupach przygotowały pyszne pizze, smarując ciasto sosem i nakładając wybrane dodatki.

Więcej… dodano dn. 08.03.18
 
Klasa IV a i IV b na kuligu w Regietowie
     

5 marca klasa IV a i IV b wybrały się na wycieczkę do Regietowa. Pogoda nam dopisała -było mnóstwo śniegu i bardzo słonecznie, a dobry humor i moc atrakcji sprawiły że wszyscy świetnie się bawili.

Więcej… dodano dn. 08.03.18
 
Kulig uczniów z klas 5a, 7b i 7c
      

Dnia 06.03.2018 został zorganizowany kulig dla uczniów z klas 5a, 7b i 7c. Zebraliśmy się przed szkołą i wyrusziliśmy w kierunku Regietowa. Na miejscu przesiedliśmy się do dużych sań i leśną drogą rozpoczęliśmy kulig. Było mroźno, słonecznie, biało i bardzo wesoło! W zimowej scenerii białego lasu czas spędzony na kuligu upłynął nam miło i przyjemnie.

 

Więcej… dodano dn. 07.03.18
 
Lekcja przyrody w klasie 6c
     

Uczniowie klasy 6c chętnie wykonują dodatkowe prace, które prezentują koleżankom i kolegom podczas lekcji przyrody. Na uwagę zasługują piękne makiety lasu równikowego przedstawione podczas zajęć poświęconych strefom krajobrazowym świata.

Więcej… dodano dn. 05.03.18
 
Lekcja przyrody w klasie 5b
     

Uczniowie klasy 5b chętnie wykonują dodatkowe prace na lekcje przyrody. Na uwagę zasługują piękne makiety jaskini zaprezentowane podczas lekcji dotyczącej Wyżyny Krakowsko- Częstochowskiej.

Więcej… dodano dn. 05.03.18
 
Prawdziwe pancakes na lekcji j. angielskiego!
       

Dnia 01.03 na lekcji języka angielskiego klasa 7c przedstawiła prezentację po angielsku na temat "Pancake Day", święta obchodzonego w krajach anglojęzycznych. Nie obeszło się bez degustacji pysznych własnoręcznie robionych pancake'ów z syropem klonowym. Uczniowie prowadzili zajęcia w j. angielskim.

Więcej… dodano dn. 03.03.18
 
Zabawa karnawałowa w 1b.
     

Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 28.02.18
 
Ozdoby świąteczne w 1b.
     

 W tym roku zrobiliśmy duże bombki i zielone stroiki ze świeżych, pachnących gałązek.

Więcej… dodano dn. 28.02.18
 
1b ogląda teatrzyk lalkowy.
     

Dowiedzieliśmy się, jak chronić przyrodę. 

Więcej… dodano dn. 28.02.18
 
Dzień Babci i Dziadka w 1b.
     

 W naszej klasie gościliśmy naszych Bliskich. Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprezentowaliśmy wiersze, piosenki a nawet krótki taniec. Nasi Rodzice przygotowali poczęstunek, a my wręczyliśmy prezenty wykonane dużo wcześniej. Życzyliśmy zdrowia i STO LAT!

Więcej… dodano dn. 28.02.18
 
1b eksperymentuje.
     

Bardzo lubimy chodzić do biblioteki. Tym bardziej, że tym razem czekały na nas ciekawe eksperymenty. Wszystko dlatego, że słuchaliśmy o słynnej Polce - Marii Curie-Skłodowskiej.

Więcej… dodano dn. 27.02.18
 
Karnawał !!!
     
Klasa 6b bawiła się świetnie podczas dyskoteki karnawałowej 1 lutego 2018 r. Humory dopisały, zabawa była świetna. A na zakończenie karnawału - pączki z okazji tłustego czwartku. Tradycja zachowana - bardzo dziękujemy Pani Iwonie !!!
Więcej… dodano dn. 09.02.18
 
Wesoły kulig mknie …
     

8 lutego – tuż przed feriami, klasy: II a, III a i III c wybrały się na kulig do Regietowa. Na miejscu zwiedziliśmy „Izbę Tradycji” oraz stadninę koni huculskich. Wesołym zabawom na śniegu nie było końca. Następnie wyruszyliśmy na kulig – w dużych saniach zaprzęgniętych w konie huculskie. To było niesamowite przeżycie! 

Więcej… dodano dn. 09.02.18
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.