Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia klasowe
Rok szkolny

2022/2023

dodano dn. 13.08.23
 
Zajęcia z chlebem w tle
      
Klasa 3d w zeszłym tygodniu poznawała tajniki chleba-od ziarenka do bochenka. Uczniowie podczas zajęć oglądali film edukacyjny na wskazany temat. Kolejno degustowali przyniesione przez siebie (często samodzielnie upieczone w domu) chleby i bułki.
Rozróżnianiali rodzaje mąki i poznali ich zastosowanie.Podzieleni na grupy stworzyli plakaty na temat pieczywa, mąki, produktów mącznych i wszelkich rodzajów kasz. Na sam koniec wykonali słoiki, w których zamknęli mąki i kasze. Opisali je odpowiednimi nazwami.                             
Więcej… dodano dn. 04.10.22
 
Owocowo znaczy zdrowo
    

Podczas piątkowych zajęć techniki klasa 3d za sprawą PROJEKTU "LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI" komponowała sałatkę owocową. Na początku zajęć uczniowie zaznajomili się z poszczególnymi owocami, nazwali je, pogrupowali na krajowe i egzotyczne. Dowiedzieli się jak ważne jest spożywanie dużej ilości owoców w codziennej zbilansowanej diecie. Zapoznali się z zadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas wykonywania posiłku. Następnie otrzymali  kolorowe fartuszki, miski, deski  i wszelkie przyrządy do mieszania zdrowych przekąsek.  Przyrządy te stanowią wyposażenie sali z powyższego Projektu.  Uczniowie z chęcią wykonywali powierzone im zadania.  W celu wzmocnienia smaku sałatki, uczniowie dodali jogurt naturalny odrobinę miodu, czy różnego rodzaju orzechów, które stanowią źródło kwasów tłuszczowych wpływających na prawidłowy rozwój mózgu.

                              

 

Więcej… dodano dn. 04.10.22
 
3a i 3d wspólnie podróżuje
        26.09.2022r. klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Krakowa.
Głównym celem były warsztaty w fabryce czekolady. Uczniowie poznali proces tworzenia smakołyków i samodzielnie wykonały prezenty dla rodziców. Zaopatrzyli się również w słodkości na resztę dnia. Następnie udaliśmy się w podróż w czasie
były to warsztaty w Teatrze Słowackiego. Uczniowie wzięli udział w specjalnie przygotowanym dla nich programie pełnym zagadek dla prawdziwych tropicieli przygód. Cel był osiągnięty tylko przy współpracy całego zespołu.
Ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie miasta i rynku. Uczniowie zapoznali się z historią Krakowa i produkcją tradycyjnych wypieków- obwarzanków krakowskich. Wycieczka była pełna emocji i wrażeń na długi czas..  
                               
Więcej… dodano dn. 02.10.22
 
Piknik Czytelniczy klasy 2d
          16 września klasa 2 d wzięła udział w Pikniku Czytelniczym. Warsztaty prowadziła autorka książek dla dzieci, propagatorka czytania wrażeniowego i laureatka nagród literackich - Pani Małgorzata Swędrowska. Uczniowie wzięli udział również w warsztatach- „Opowieści z bębnami i hałasami”. W programie były atrakcje m. in. malowanie twarzy, balonowe zwierzątka, fotościanka. Na zakończenie warsztatów otrzymaliśmy od Pani dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej słodycze i zakładki do książek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.                                  
Więcej… dodano dn. 20.09.22
 
Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 2a
     
Klasa 2a pokazała w tym dniu, że potrafi być kreatywna, twórcza i odważna. Każdy miał sposobność odkryć swój talent oraz wczuć się w rolę Vashti, bohaterki książki  P. Reynoldsa pt. "Kropka".
Więcej… dodano dn. 18.09.22
 
Piknik Czytelniczy "Pod Ciuciubabką" - klasa 2a
     
 
 
16 września klasa 2a wzięła udział w Pikniku Czytelniczym "Pod Ciuciubabką", organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką. W programie były m.in. warsztaty drukarskie, "Opowieści Afrykańskie z bębnami i hałasami", malowanie twarzy i  balonikowe zwierzaki. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 
Więcej… dodano dn. 16.09.22
 
Rok szkolny

2021/2022

dodano dn. 12.08.22
 
Święto Rodziny w klasie I a
     

Z okazji Święta Rodziny klasa I a, nie tylko przygotowała piosenkę z układem tanecznym, którą zaprezentowała na Festynie szkolnym, ale wykonała również własnoręcznie laurki i słoiczki z "Kuponami dla mamy i taty".

Więcej… dodano dn. 23.06.22
 
Kółko przyrodnicze klasy 2b
     

Wczoraj były ostatnie zajęcia na kółku przyrodniczym.  Podczas zajęć dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy dotyczących  życia zwierząt, świata roślin i zjawisk atmosferycznych. Pani starała się nam pokazać jak interesujący i ciekawych jest świat. Wszystkim dzieciom bardzo dziękuję za udział w zajęciach.  

Więcej… dodano dn. 23.06.22
 
7e poznaje Barbackiego
     

Uczniowie klasy 7e w upalny poniedziałek wybrali się do kina Sokół na projekcję filmu o Bolesławie Barbackim pt. "Portret Polaka". Później były pyszne lody i spacer po Starówce

Więcej… dodano dn. 23.06.22
 
Klasa 1d w Leśnym Zakątku w Piątkowej
     

21 czerwca uczniowie klasy 1 d wybrali się do pięknego miejsca w Piątkowej - do Leśnego Zakątka.

Uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych pod okiem trenera; m. in. w przeciąganiu liny, rzucaniu do celu, zabawy z piankami. Świetną zabawą były przewroty i akrobacje na ogromnych materacach. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach plastycznych, malowali figurki gipsowe. Mnóstwo ciekawych informacji o pszczołach, pasiece, królowej , trutniach, pyłku pszczelim itp. dowiedzieli  się od pana pszczelarza. Na koniec dzieci ubrały się w odzież ochronną i poszły do pasieki podziwiać ule, szukać królowej i trutnia. Po dniu  pełnym wrażeń z ochotą zjedliśmy pyszne kiełbaski. Wycieczka była bardzo  udana. Szkoda, że to już ostatnia w tym roku szkolnym. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 23.06.22
 
7 c na filmie biograficznym o Barbackim
     

Dnia 20.06.2022 roku z klasa 7 c wraz z wychowawcą Bołozem Łukaszem udała się spacerem na film biograficzny o Barbackim w kinie Sokół . 

Po zakończonym seansie wszyscy udali się na wspólny integracyjny posiłek do restauracji oraz na lody.

Więcej… dodano dn. 21.06.22
 
Mierzymy płyny - kl. 1 d
     

Podczas słonecznych, czerwcowych dni uczniowie klasy 1d z radością  ustalali stałości ilości płynów. Odmierzali wodę litrową miarką, obserwowali jak zachowuje się woda w przeźroczystych zamkniętych butelkach, gdy zmienia się ich położenie. Wlewanie i wylewanie wody z butelki, ustalanie  ile kubków wody jest w naczyniu, to tylko niektóre z ćwiczeń przeprowadzonych w tym dniu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 20.06.22
 
Każdy jest ważny 2b
     

Na lekcji E.polonistycznej rozmawialiśmy o poczuciu własnej wartości, o tym że najważniejsze jest aby dobrze myśleć o samym sobie i umieć dostrzec i docenić w sobie to co nam dobrze wychodzi. Pani zaproponowała abyśmy wykonali dyplom dla koleżanki lub kolegi, aby każdy poczuł się doceniony i wyjątkowy. Zapraszamy do obejrzenia. 

Więcej… dodano dn. 15.06.22
 
Festiwal Nauki - klasa I a
     

Klasa 1A wzięła udział w Festiwalu Nauki, organizowanym przez PWSZ w Nowym Sączu. Program festiwalu był bardzo ciekawy. Klasa wzięła udział w pokazie z ciekłym azotem, w grach i zabawach matematycznych. Mogła też dowiedzieć się, z czego składa się nasze ciało, dzięki prezentacji stołu anatomicznego, poznać pracę ratownika medycznego oraz pielęgniarki. Na pewno tam jeszcze wrócimy

Więcej… dodano dn. 15.06.22
 
Zabawy z wodą czyli mierzymy płyny
     

 Klasa I a ponownie potwierdziła, że matematyka nie jest nudna. Tym razem zajęcia odbyły się w plenerze. Dzięki różnym doświadczeniom, uczniowie przekonali się o stałości ilości wody, odmierzali wodę różnymi miarkami, przelewali ją do różnych butelek. Był to czas nie tylko nauki, ale i zabawy.

Więcej… dodano dn. 15.06.22
 
1c zajęcia- matematyka wg pani profesor
     

Matematyka nie musi być trudna. Przekonaliśmy się o tym już w klasie pierwszej. Zajęcia odbywały się według wskazówek pani profesor E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Była to praca ale również dobra zabawa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 13.06.22
 
1c wycieczka do Krakowa
     

03.06 wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Mieliśmy piękną, słoneczną pogodę. Odwiedziliśmy zoo, gdzie podziwialiśmy wiele egzotycznych zwierząt. Alejkami spacerowały piękne pawie. Mogliśmy również karmić zwierzęta. Zajrzeliśmy również do smoka wawelskiego i zaopatrzyliśmy się w piękne pamiątki. Będziemy długo wspominać wycieczkę do Krakowa.

Więcej… dodano dn. 13.06.22
 
Klasa III b w PWSZ na Festiwalu Nauki
     

10 czerwca klasa III b wzięła udział w Festiwalu Nauki w PWSZ w Nowym Sączu. Był to dzień niezapomnianych atrakcji. Uczniowie wzięli udział w pokazach w Instytucie Technicznym, Pedagogicznym, Zdrowia oraz prowadzonych przez Policję, w warsztatach językowych w Instytucie Języków Obcych, ćwiczeniach praktycznych z I pomocy, grach i zabawach ruchowych w Instytucie Kultury Fizycznej. 

Więcej… dodano dn. 13.06.22
 
Klasa 1d w PWSZ na Festiwalu Nauki
     

10 czerwca  kl. 1d wzięła udział w różnych atrakcjach, pokazach i zajęciach przygotowanych przez PWSZ w Nowym Sączu. Uczestniczyliśmy w pokazie z ciekłym azotem , oglądaliśmy roboty,  poznaliśmy pracę pielęgniarki. Mogliśmy też sprawdzić nasz wzrok i poćwiczyć prawidłowa wymowę. Na koniec czekała na nas niespodzianka - balony napełnione helem.  Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 13.06.22
 
Klasa 2b w Sokole
     

We wtorek byliśmy już po raz ostatni na zajęciach w Galerii Sztuki w Sokole. Zajęcia były jak zwykle bardzo ciekawe, tworzyliśmy nasze miasto. Za te i za wszystkie zajęcia bardzo serdecznie podziękowaliśmy pani Sylwii.  Było supeeer !!!

Więcej… dodano dn. 10.06.22
 
Klasa 2b na Festynie
     

W sobotę odbył się 3 Rodzinny Festyn, na którym nasza klasa bawiła się świetnie, korzystając z wielu przygotowanych atrakcji. Oglądaliśmy taniec nowoczesny naszego kolegi Michała, kibicowaliśmy naszej drużynie piłkarskiej, która zajęła 1 miejsce wśród kl. drugich.W której oprócz chłopców grały nasze koleżanki Karolina, Zuzia i Lena która swoim strojem  przykuwała uwagę innych. Zapraszamy zobaczcie sami!

Więcej… dodano dn. 06.06.22
 
Dzień Dziecka - klasa 1 d
     

Uczniowie kl. 1d  z okazji Dnia Dziecka wybrali się do „Tary” Ośrodka Jeździectwa i Hipoterapii w Kamionce Wielkiej. Każde dziecko miało okazję jeździć konno ma ujeżdżalni, czyścić konia, poznać rasy i maści koni oraz uzyskać odpowiedzi na wiele trudnych pytań. Po tak ciekawej lekcji był czas  na zabawy, konkurencje sportowe z podkowami i pyszne kiełbaski. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 06.06.22
 
3 b poznajemy Nowy Sącz
     

W ramach innowacji „Nowy Sącz – moja mała Ojczyzna” klasa III b  uczestniczyła z zaplanowanych wycieczkach i wydarzeniach. Były to: wycieczka do Rynku, Miasteczka Galicyjskiego, wyjście na Cmentarz Komunalny, zajęcia z okazji Dnia Tradycji oraz spotkanie z historykiem dr Łukaszem Połomskim. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat swojego miasta, poznali postać Bolesława Barbackiego, codzienne zajęcia, warunki życia oraz zawody dawnych mieszkańców regionu.

Więcej… dodano dn. 06.06.22
 
3 b Nasze spotkania z książką
     

Lubimy czytać książki, ale tez lubimy słuchać, jak czytają nam dorośli. W klasie III mieliśmy możliwość wysłuchania pięknego czytania w wykonaniu pani bibliotekarki Agnieszki Michalik. Poznaliśmy książki Renaty Piątkowskiej. Byliśmy też w MOK na spotkaniu autorskim z tą pisarką.

Więcej… dodano dn. 06.06.22
 
Dzień Dziecka w I a
     

Tegoroczny Dzień Dziecka klasa I a spędziła w  "TARZE" w Kamionce Wielkiej, w której czekała ją jazda konna, zwiedzanie stajni, łamigłówki logiczne i warsztaty plastyczne. Nie zabrakło tez grilla. Dzięki wspaniałym Rodzicom uczniowie świętowali dwa dni- w szkole czekała na nich pizza, sok i popcorn :)

Więcej… dodano dn. 06.06.22
 
Dzień Dziecka - 6a
     

Wernisaż  wystawy Marty Krzywickiej w Małej Galerii, pyszna pizza w w restauracji Jerry, a na zakończenie lody :) Ale grzeczne dzieci w tej 6a 

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!

Więcej… dodano dn. 03.06.22
 
Festyn Rodzinny - kl. 1d
     

Jedną z wyczekiwanych i najciekawszych imprez w naszej szkole jest Festyn Rodzinny. Uczniowie z kl. 1 d postanowili zrobić niespodziankę dla rodziców i zaprezentowali układ taneczny do piosenki Cleo  i Dawida Kwiatkowskiego „ Bratnie dusze”. Występ był bardzo udany i nagrodzony oklaskami.  Następnie Rodzice otrzymali  oryginalne niespodzianki od swoich pociech. Po pamiątkowych zdjęciach dzieci wraz z Rodzicami korzystali z różnych atrakcji, których było co niemiara! 

Więcej… dodano dn. 03.06.22
 
Dnia Dziecka w klasie 7 c
     

Dnia 01.06.2022 roku z Okazji Dnia Dziecka Klasa 7 c wraz z wychowawcą Bołozem Łukaszem udała się spacerem na 2 godzinny seans filmowy w kinie Helios. Po zakończonym seansie wszyscy udali się na wspólny integracyjny posiłek do restauracji oraz na lody. W ten wyjątkowy dzień życzymy wszstkim dzieciom spełnienia marzeń oraz dużo uśmiechu jak i słonecznych wakacji.

Więcej… dodano dn. 03.06.22
 
VII Bieg Patrolowy
     

Uczniowie klasy 6B Aleksander Rutkowski, Oliwier Karabin-Grindel i Krzysztof Strakosz reprezentowali szkołę w VII Biegu Patrolowym /grze terenowej/ śladami Świętego Jana Pawła II.

Więcej… dodano dn. 03.06.22
 
Dzień Dziecka – 3c, 7f
     

1 czerwca – Dzień Dziecka - wybraliśmy się do Nowosądeckiej Małej Galerii, gdzie mogliśmy zobaczyć wystawę prac pani Marty Krzywickiej „Plac zabaw – książki pisane obrazami”. Pani Marta opowiadała nam jak powstają ilustracje do książek, wysłuchaliśmy fragmentu książki do której wykonała ilustracje. W drodze losowania 3 osoby otrzymały taką książkę. Wycinaliśmy zwierzątka z papieru, a na koniec na wszystkich czekała słodka niespodzianka – lody!!! Dziękujemy 

Więcej… dodano dn. 02.06.22
 
Miasteczko Galicyjskie – 3c
       

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Nowy Sącz- moja mała Ojczyzna

– podróże z historią” i poznawania naszego miasta wybraliśmy się do Miasteczka Galicyjskiego. Wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych – wykonaliśmy sówki z drewna, które potem podarowaliśmy naszym kochanym mamom, z okazji ich święta. Zwiedziliśmy także: aptekę, zakład fotograficzny, remizę strażacką, zakład krawiecki.

To była bardzo ciekawa wycieczka 

Więcej… dodano dn. 31.05.22
 
Klasa 1 d w Państwowej Straży Pożarnej - salka „Ognik"
     

23 maja uczniowie klasy 1 d odwiedzili Państwową Straż Pożarną i uczestniczyli w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego w salce „Ognik”. Uczniowie dowiedzieli się m. in. do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego, jak działają czujniki dymu, jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Oprócz  tego uczniowie zwiedzili ogromny garaż z różnymi wozami pożarniczymi i sprzętem gaśniczym. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej… dodano dn. 31.05.22
 
Pierwsza pomoc w kl. 1 d
     

29 maja klasa 1 d wzięła udział w bardzo ważnej i cennej lekcji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy. Zapraszamy do galerii.

Więcej… dodano dn. 31.05.22
 
Klasa 3b Zajęcia z I pomocy
     

27 maja 2022r. klasę III b oraz III c odwiedzili  wolontariusze z Zespołu Szkół w Starym Sączu. Pokazali  jak udzielać pierwszej pomocy. Przypomnieli numery telefonów alarmowych i jak należy postępować podczas zgłaszania wypadku. Potem były ćwiczenia praktyczne i każdy uczeń miał możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejetności.

Więcej… dodano dn. 30.05.22
 
Upominek dla mamy dzieci z kl.2b
     

26 maj Dzień Matki niemogliśmy zapomnieć o naszych kochanych mamusiach. Najpiękniej jak potrafimy wykonaliśmy podarunek dla mamy. 

Więcej… dodano dn. 28.05.22
 
Górscy podróżnicy z 3a
     

18 maja klasa 3 a wybrała się na wycieczkę do Zakopanego. Uczniowie zwiedzili Muzeum Tatrzańskie, poznali zwierzęta zamieszkujące tamtejsze okolice. Zobaczyli skocznie narciarskie-Wielką Krokiew, zaznajomili się z tradycjami i zwyczajami górali, podziwiali ich chaty. Udaliśmy się również do Sanktuarium Fatimskiego i poznaliśmy historię budowy kościoła.  Kolejną atrakcją był wyjazd kolejką na Gubałówkę- skąd rozpościerał się niesamowity widok na zapierające dech w piersiach Tatry. Udaliśmy się także na Krupówki i tamtejsze stragany, na których zostały zakupione pamiątki.

 

Więcej… dodano dn. 24.05.22
 
Klasa 6a na spacerze po Nowym Sączu
     

Dziękujemy Panu Łukaszowi Połomskiemu za czas i wzbogacenie naszej wiedzy o Nowym Sączu. 

Więcej… dodano dn. 24.05.22
 
Wspólna wycieczka klasy 7e i 7fi
     

19 maja klasy 7e i 7fi wyruszyły na wycieczkę. Już od początku szczęście im sprzyjało w postaci pięknego słonecznego dnia. Zwiedzanie rozpoczęło się od Muzeum Lizaka w Jaśle, podczas którego uczniowie zapoznali się z historią i techniką produkcji lizaków. Największą atrakcją była jednak możliwość samodzielnego uformowania lizaka, którego mogli ze sobą zabrać na pamiątkę odwiedzin Muzeum.

 

Więcej… dodano dn. 24.05.22
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.