11 listopada.
      W naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Została ona przygotowana przez uczniów klasy 6a, a uroczystość uświetniły pieśni patriotyczne zaśpiewane przez Wiktorię Makówkę z klasy 6c oraz Zuzannę Leśniak z klasy 5b. Akademia była prowadzona przez przewodniczącą naszej szkoły Kingę Surmę i jej zastępcę Mateusza Jaworskiego.
Więcej… dodano dn. 19.11.17
 
Dzień Postaci z Bajek.
      6 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Nasi uczniowie i nauczyciele wcielili sie w bajkowe postacie. Wydarzeniu towarzyszyło przedstawienie pt. "Caliczeczka" przygotowane przez klase 3 e z wychowawczynią p. J. Migacz. Panie z przedszkola przygotowały dla dzieci zagadki oraz zabawy ruchowe przy muzyce. Zapraszamy do naszej galerii Postaci z Bajek. Wszystkim zaangażowanym w organizację bardzo serdecznie dziękujemy.
Więcej… dodano dn. 08.11.17
 
Ślubowanie klas pierwszych

      18 października 2017 roku  odbyło się uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. Na tę uroczystość zaproszona została Dyrekcja naszej szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców pani Kinga Lachor, Inspektor Wydziału Edukacji pani Halina Wiśniowska, panie wychowawczynie z zerówek oraz Rodzice. Jak co roku uczniowie z klas pierwszych wystąpili przed liczną widownią z interesującym programem artystycznym.
Więcej… dodano dn. 27.10.17
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Książka Najlepszym Przyjacielem"
     26 października, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w naszej szkole odbyła  się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Został on zorganizowany przez biblioteką szkolną i panie polonistki: Joannę Życzyńską i Halinę Klimek.
Więcej… dodano dn. 26.10.17
 
Lekcja muzyki
      We wtorek, 24 październka nasi młodsi uczniowie z nauczania początkowego wzięli udział w nietypowej lekcji muzyki. Opowieści o instrumentach, słuchanie na żywo wykonań gry na instrumentach zapewnili dzieciom goście ze szkoły muzycznej Yamaha w Nowym Sączu.
Więcej… dodano dn. 25.10.17
 
Rajd klas szóstych
      Po raz kolejny, zgodnie z tradycją naszej szkoły, 17 października 2017 r. uczniowie klas szóstych wyruszyli na rajd górski. Pogoda była piękna, a widoki niezapomniane. Po przyjemnej wspinaczce uczniowie posilili się kiełbaskami z grila. Galeria ze zdjęciami z wycieczki jest godna obejrzenia.
Więcej… dodano dn. 18.10.17
 
Spotkanie z przewodnikiem
      10 października mięliśmy w naszej szkole nietypową lekcję geografii. Gościł u nas przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił nam Indonezję. Oprócz fascynujących opowieści i pięknych slajdów chętni uczniowie mogli ubrać się w indonezyjskie stroje i poczuć klimat odległego państwa.
Więcej… dodano dn. 14.10.17
 
Święto Edukacji Narodowej.
     
Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wystąpili w niej uczniowie z klas: 2a, 5a, 5c i 7b. Pod opieką nauczycieli przygotowali zabawne przedstawienie, w którym pokazali, skąd wziął się nauczyciel na ziemi. Występ wzbogaciły piosenki w wykonaniu Mai Woźniak i Patrycji Duszki. Nie zabrakło również życzeń dla dyrekcji, wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz dla uczniów
Więcej… dodano dn. 13.10.17
 
Wyjątkowa wystawa prac konkursowych.
    

Rozpoczął się miesiąc październik a z nim modlitwa różańcowa. W naszej szkole zorganizowana została wystawa prac konkursowych „Tajemnica różańca w obrazie”.  Konkurs był skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły.  Na obecną chwilę wpłynęło 126 prac.

Więcej… dodano dn. 06.10.17
 
Rozpoczęcie roku szkolnego
      $ września przywitaliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2017/18. Uczniowie wraz z chórem szkolnym przygotowali piękną akademię, podczas której nie tylko żegnali wakacje i z radością witali nadchodzący rok szkolny, ale  także odwołali się do tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 roku. 
Więcej… dodano dn. 07.09.17
 
ROK SZKOLNY

2016/2017

dodano dn. 06.09.17
 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego.
      Na wczorajsze zakończenie roku szkolnego zaprosiliśmy olimpijskich bogów! Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za obecność!
Więcej… dodano dn. 24.06.17
 
Młode talenty
      W naszej szkole co roku odbywa się pokaz Młodych Talentów. W tym roku również nie mogło zabraknąć uzdolnionych uczniów naszej szkoły prezentujących swoje zdolności! Zapraszamy do oglądania zdjęć i gratulujemy występów!

 

Więcej… dodano dn. 13.06.17
 
"Herosi są wśród nas"
      W dniu 26 maja 2017 roku odbyły się uroczystości związane z Świętem Szkoły. Uczniowie dzień ten rozpoczęli uroczystą mszą świętą, podczas której została przybliżona sylwetka patrona Naszej Szkoły - Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Następnie społeczność szkolna spotkała się na auli, gdzie miała możliwość oglądnięcia przedstawienia pod hasłem: "Herosi są wśród nas". Młodzi aktorzy wraz z nauczycielami wcieli się w antycznych bogów, którzy w poszukiwaniu godnych następców Herkulesa odprawili "sąd" nad wychowankami Naszej Szkoły.

 

Więcej… dodano dn. 05.06.17
 
Pokaz ratowników z sądeckiego WOPR
      W dniu 30 maja naszą Szkołę odwiedzili ratownicy z sądeckiego WOPR-u. Dzieci miały okazję uczestniczyć w pokazach ratownictwa wodnego oraz poznać zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
Więcej… dodano dn. 02.06.17
 
Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

      W dniu 31 maja odbyły się Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas 5 i 6. Rywalizację w klasach szóstych wygrała klasa 6b natomiast w klasach 5 zwyciężyła klasa 5b. Organizatorami były p. Dorota Kubiak i p. Nina Jurkowska.
 
Więcej… dodano dn. 01.06.17
 
MIĘDZYSZKOLNE SPOTKANIE Z MITOLOGIĄ
      24 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele siedmiu szkół: SP nr 2, SP nr 7, SP nr 8, SP nr 9, SP nr 11, SP nr 14 oraz SP nr 18. Dwuosobowe zespoły miały za zadanie w ciągu godziny rozwiązać test dotyczący znajomości wybranych mitów według "Mitologii" Jana Parandowskiego.
 
Więcej… dodano dn. 31.05.17
 
Misjonarz z Ugandy w naszej szkole
     12 maja uczniowie klas 2e, 4c, 5b i 6b mogli spotkać się z o. Bogusławem  Kalungi Dąbrowskim – misjonarzem głoszącym Ugandyjczykom Dobrą Nowinę. Dzieci dowiedziały się, jak odmienne są warunki życia mieszkańców Afryki, z jakimi problemami zmagają się oni każdego dnia, jakie są ich marzenia.
Więcej… dodano dn. 26.05.17
 
ŻYWA LEKCJA HISTORII
     

16 maja 2017 r. ponownie gościliśmy w naszej szkole BRACTWO RYCERSKIE KERIN. Tym razem uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w żywej lekcji historii, dotyczącej działalności Kazimierza Wielkiego. Uczniowie brali czynny udział w pokazie, odgrywali postacie np. bp Janislawa, Władysława Łokietka, Kazimierza Wielkiego czy Aldony. Mogli tez zobaczyć, dotknąć miecze i przymierzyć zbroje rycerską.

Więcej… dodano dn. 19.05.17
 
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej
     

W dniu 25 kwietnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się dziesiąta edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej ,,Let's sing a song".

Więcej… dodano dn. 27.04.17
 
"MOJA PRZYGODA W MUZEUM"- wycieczka edukacyjna

26-go kwietnia 2017r. grupa uczniów uzdolnionych plastycznie i zainteresowanych sztuką, uczestniczyła w zajęciach plastycznych w Galerii Marii Ritter w Nowym Sączu. Zajęcia te odbyły się w ramach Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży MOJA PRZYGODA W MUZEUM.

Więcej… dodano dn. 26.04.17
 
W królestwie Króla Zdrówka
       

21 marca z okazji Dnia Zdrowej Żywności odbyło się przedstawienie teatralne pt „W Królestwie Króla Zdrówka”. Uczniowie klasy 3c uczestniczący w zajęciach koła teatralnego zaprezentowali swoje umiejętności przed najmłodszymi. Przedstawienie zostało przyjęte z prawdziwym zachwytem dzieci przedszkolnych i oddziałów „zerowych” naszej szkoły.

Więcej… dodano dn. 10.04.17
 
Thumbelina czyli Calineczka w języku angielskim
     

21 marca odbyło się w naszej szkole przedstawienie teatralne pt ‘Thumbelina” przygotowane w języku angielskim przez panią Renatę Rostocką i panią Agnieszkę Pawłowską oraz dzieci uczęszczające na zajęcia koła języka angielskiego rozwijające zainteresowania i uzdolnienia językowe.

Więcej… dodano dn. 06.04.17
 
Zajęcia rewalidacyjne
     W ramach zajęć rewalidacyjnych prowadzonych przez Panie: Wiolettę Brdej i Magdalenę Boczar uczyliśmy sie samodzielnie przygotowywać proste posiłki.Piekliśmy też pyszne babeczki.
Więcej… dodano dn. 30.03.17
 
KARTKI ŚWIĄTECZNE
     

 Na zajęciach technicznych uczniowie klas 4b,4c,4d i 5c wykonali kartki wielkanocne, które będą sprzedawane na świątecznej giełdzie w naszej szkole.

Więcej… dodano dn. 24.03.17
 
Dzień Otwarty
      4 marca 2017 roku w sobotę w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Gościliśmy przyszłych uczniów i ich rodziców. W tym dniu nasi Goście mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, poznać przyszłych nauczycieli oraz uczestniczyć w zajęciach warsztatowych przygotowanych z myślą o najmłodszych.

 

Więcej… dodano dn. 15.03.17
 
CO MOŻNA ZROBIĆ Z PLASTIKOWEJ BUTELKI ???
      

Na zajęciach technicznych uczniowie klas piątych uczyli się wykorzystywać w inny sposób niepotrzebne tworzywa sztuczne. Powstawały rożne projekty rakiet, ludzików, samochodów czy łodzi. Najciekawsze projekty wykonali uczniowie klasy 5b: Marysia Jasińska i Piotrek Bryja.

Więcej… dodano dn. 10.03.17
 
TURNIEJ SPORTOWY PRZEDSZKOLAKÓW

     

  To już kolejny rok, kiedy nasza szkoła gościła sądeckie przedszkola na niezwykłej imprezie. W radosnym Turnieju Sportowym Przedszkolaków brały udział:

  • Miejskie Przedszkole nr 18;
  • Miejskie Przedszkole nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Montessori;
  • Niepubliczne Przedszkole „Jaś i Małgosia”;
  • Niepubliczne Przedszkole „Danapis”.
Więcej… dodano dn. 26.02.17
 
Kolęda misyjna
    

Wzorem lat ubiegłych, także tym razem, uczniowie naszej szkoły włączyli się w dzieło pomocy misjom poprzez udział w kolędzie misyjnej.

Z naszej szkoły kolędowało aż 73 dzieci z klas 4-6 podzielonych na 13 grup kolędniczych.

Więcej… dodano dn. 27.01.17
 
Podziękowanie dla Pani Lili

 

      17 stycznia spotkaliśmy się wszyscy razem, Grono Pedagogiczne i przedstawiciele uczniów, aby wspólnie podziękować odchodzącej na emeryturę Pani Liliannie Pisiewicz, za poświecenie naszej szkole 25 lat swojego życia.
Więcej… dodano dn. 19.01.17
 
Radość kolędowania
      „Radość kolędowania” to koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez młodszych i starszych uczniów naszej szkoły pod batutą pani Ewy Janus i czujnym okiem pań: Katarzyny Kotkowskiej, Agaty Salamon, Edyty Kołodziej, Joanny Migacz, Joanny Treit oraz przy nieocenionej pomocy Doroty Barczyk i Piotra Góry.

 

Więcej… dodano dn. 03.01.17
 
PRACE ŚWIATECZNE UCZNIÓW NA ZAJĘCIACH TECHNICZNYCH
      Uczniowie na zajęciach technicznych wykonywali kartki i ozdoby świateczne. Mozna efekty ich pracy kupić na szkolnej giełdzie. Zapraszamy!
Więcej… dodano dn. 16.12.16
 
„Uśmiech otwiera serca”
     

W dniu 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień bardzo szczególny, który ma nam uświadomić, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym.

Więcej… dodano dn. 23.11.16
 
Dzień Ucznia
     

Nadszedł upragniony dzień przez każdego ucznia – Międzynarodowy Dzień Ucznia. Czwartek 17 listopada wywołał u wszystkich uśmiech i zadowolenie. Nie było pytania, testów czy odpytywania. Składamy Wam, Drodzy Uczniowie, wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta i życzymy dalszych sukcesów w nauce. 

 

Więcej… dodano dn. 22.11.16
 
Dzień Postaci z bajek
 

„Dziś jest wielkie święto bajek.

Żadna w książce nie zostaje:

idą sobie leśną drogą,

by w to święto pobyć z Tobą.”

Więcej… dodano dn. 17.11.16
 
Żeby Polska była Polską

11 Listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pod hasłem  "Pociąg do wolności".
 

        W historii Polski tak się składa,
Był kiedyś ponad wiek niewoli;
Jedenastego listopada
Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
By przez szacunek dla przeszłości,
Ten dzień na zawsze dla Polaka,
pozostał Dniem Niepodległości.     

 

Więcej… dodano dn. 09.11.16
 
ODBLASKOWA SZKOŁA
     

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w akcji promowania noszenia odblasków wśród mieszkańców pobliskiego osiedla. Rozdawali odblaski wraz z informacją o udziale szkoły w konkursie ODBLASKOWA SZKOŁA oraz znaczeniu posiadania odblasków dla życia zdrowia pieszych.

 

Więcej… dodano dn. 09.11.16
 
Reprezentanci Nowego Sącza na Mistrzostwach Świata IDO w Graz 19-23.10.2016r. wytańczyli marzenia.
      Jest mi niezmiernie miło przekazać Państwu najświeższe informacje o sukcesach tanecznych na Mistrzostwach Świata w Hip Hopie, Breakdance i Electic Bogie , które odbyły się w Graz 18-23.10.2016r. Nowy Sącz reprezentowali licencjonowani  tancerze centrum Tańca ADeeM Anity i Dariusza Migacz. Młodzi tancerze uzyskali bardzo dobre wyniki.

 

Więcej… dodano dn. 31.10.16
 
Ślubowanie klas pierwszych.
       

13 października 2016 roku to ważna data dla ucznów klas pierwszych, tego dnia bowiem odbyło się uroczyste Ślubowanie. Na tą uroczystość zaproszeni zostali liczni goście: dyrektor szkoły pani Hanna Śpiewak, wicedyrektor pani Maria Tokarczyk i Małgorzata Olszyńska, przewodnicząca Rady Rodziców pani Kinga Lachor, Inspektor Wydziału Edukacji pani Halina Wiśniowska, panie wychowawczynie z zerówek oraz Rodzice. 

Więcej… dodano dn. 21.10.16
 
Święto Komisji Edukacji Narodowej
      W dniu 13.10. 2016 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Przygotowali ją uczniowie z różnych klas, pod kierownictwem Pani mgr M. Matusik, Pani mgr Justyny Kuciel, Pani mgr M. Boczar i Pani mgr Gabrysi Gadziny. Były to scenki z życia szkoły, okraszone szczyptą humoru.

 

Więcej… dodano dn. 13.10.16
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.