Akademia z okazji Święta Niepodległości
     

 

10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Przygotowali ją uczniowie klas VIb, VIc oraz Vb pod kierunkiem pani Haliny Klimek, pana Łukasza Połomskiego i pana Piotra Góry.

 

 

Więcej… dodano dn. 11.11.15
 
Zajęcia techniczne
       Klasa 5b i 5c uczyła się podczas zajęć technicznych wykonywać podstwowe ściegi krawieckie. Uczniowie bardzo dobrze radzili sobie z igłą i nitką, a efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach.

 

Więcej… dodano dn. 04.11.15
 
Kółko techniczne
        Zajęcia kółka technicznego odbywają się w środy o godz. 13:35. Uczestniczący w nich uczniowie uczą się wykonywać biżuterię z koralików i sznurka. Na zdjęciach można zobaczyć ich pierwsze prace.
Więcej… dodano dn. 04.11.15
 
Koło historyczne
     

Zajęcia kółka historycznego w szkole odbywają się w środy o godz. 14:20. Uczniowie przygotowują sie do wojewódzkiego konkursu tematycznego :  "WYBITNI WŁADCY POLSKI - PIASTOWIE". 

     Etap szkolny odbył się 19 października 2015 r. i brało w nim udział 6 uczniów (Paweł Pajur 6b, Anita Zielinska 5c, Filip Podolak 5c, Konrad Bryja 5b, Mateusz Szymański i Magda Nowak z klasy 4b).

       Do etapu rejonowego komisja wojewódzka w Krakowie 4 listopada zakwalifikowała: Pawła Pajura i Anitę Zielińnską. 

 

Więcej… dodano dn. 04.11.15
 
Odkrywamy Brazylię
     

27 października 2015r w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem z grupy TRZASK, w którym uczestniczyli uczniowie klas 2- 6. Tym razem przybliżona została nam Brazylia. Podróżnik bardzo ciekawie opowiadał o odległym nam kraju. Przedstawiał ciekawostki dotyczące zamieszkujących go ludzi i zwierząt. Prezentacja zawierała treści geograficzno- przyrodnicze, historyczne- tak, że każdy z uczniów znalazł coś dla siebie. Dodatkową atrakcją były rekwizyty przywiezione z wyprawy m.in. instrumenty, na których można było pograć. Zapach kawy brazylijskiej nie bardzo przypadł uczniom do gustu, a raczej nosa.

Więcej… dodano dn. 29.10.15
 
IX Sądecki Integracyjny Turniej Boccia
     

We wtorek 13 października uczniowie klas integracyjnych 4a, 5a, i 6a,  naszej szkoły wzięli udziału w IX Sądeckim Integracyjnym Turnieju Boccia, który został tradycyjnie rozegrany na obiektach MOSIR w Nowym Sączu. Patronat nad wydarzeniem objęli: Ryszard Nowak - Prezydent Miasta Nowego Sącza, ks. Stanisław Olesiak SDB - Kapelan Osób Niepełnosprawnych oraz Polski Komitet Paraolimpijski.  Organizatorami zawodów byli: Tomasz Baliczek i Stowarzyszenie Klub Integracyjny, Jan Reszkiewicz wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej przy Fundacji Mada, Leszek Langer - dyrektor wydziału ds. Problematyki Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Nowego Sącza.

 

Więcej… dodano dn. 26.10.15
 
Ślubowanie klas pierwszych.
     

20 października miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Tego dnia 112 uczniów klas pierwszych zostało pasowanych na uczniów.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia,dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

Więcej… dodano dn. 25.10.15
 
Dzień Edukacji Narodowej
     

Dnia 12 października 2015 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie przedstawili scenki z życia klasy na lekcji języka polskiego. Nie zabrakło zabawnych (acz prawdziwych) dialogów i sytuacji, które wywołały uśmiech na twarzach naszych belfrów. W ramach wdzięczności za trud włożony w edukację młodego pokolenia, każdy nauczyciel otrzymał piękne jabłko z dołączonymi życzeniami.

 

 

Więcej… dodano dn. 22.10.15
 
Rajd klas VI
      W dniu 8 października 2015 roku wszystkie klasy VI wzięły udział w organizowanym w naszej szkole, tradycyjnie każdego roku w październiku rajdzie górskim. Tym razem byliśmy na Hali Łabowskiej. Pogoda była świetna, humory dopisywały, kiełbasa własnoręcznie upieczona na ognisku smakowała wyśmienicie. Ponadto widzieliśmy salamandry i zaskrońca, a niektórzy nazbierali nawet sporo grzybów - rajd można uznać za bardzo udany.

 

Więcej… dodano dn. 09.10.15
 
"O dwóch takich, co ukradli księżyc"
 
     

Uczniowie klasy 2a i 2c byli na wspaniałym spektaklu pod tytułem: "O dwóch takich, co ukradli księżyc" Kornela Makuszyńskiego.

Przedstawienie przygotowała dziecięca grupa teatralna Cudoki-Szuroki, która działa w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.

Na potrzeby dziecięcego teatru Cudoków- Szuroków, scenariusz opracowała Małgorzata Stobierska. Ona również spektakl wyreżyserowała. 

Było bardzo kolorowo, tanecznie i śpiewająco. Jacek i Placek przeżyli wiele przygód wesołych i smutnych, które uzmysłowiły im i nam co jest najważniejsze w życiu i jak wiele znaczy rodzina w życiu każdego człowieka.

   

Więcej… dodano dn. 07.10.15
 
Zajęcia rewalidacyjne
     Już jesień - zajęcia rewalidacyjne prowadzone przez panią mgr Wioletę Brdej

 

Więcej… dodano dn. 30.09.15
 
35 rocznica NSZZ „Solidarność”
      Trzydzieści pięć lat temu zwieńczeniem zrywu Polaków do wolności i niepodległości było powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Dla uczczenia tego wydarzenia, uczniowie klasy 2 d wzięli udział w konkursie z okazji 35 rocznicy NSZZ  „Solidarność”. Ich prace można oglądać na holu naszej szkoły.
dodano dn. 28.09.15
 
Rok Szkolny 2015/2016 rozpoczęty!
     

Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie! Witamy Was serdecznie po wakacjach.
Życzymy wspaniałych i niezapomnianych wrażeń, mnóstwa przyjaciół, ogromnych sukcesów oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

 

 

Więcej… dodano dn. 02.09.15
 
Uczniowie klas II w Starym Sączu
     

10 maja 2015 roku klasy 2a, 2b, 2c i 2d wybrały się wraz z księdzem Mirosławem Świerkiem i wychowawczyniami do Klasztoru i Kościoła Sióstr Klarysek w Starym Sączu na mszę dziękczynną po przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej. Uczniowie dowiedzieli się kim była święta Kinga, zwiedzili ołtarz papieski, gdzie Jan Paweł II dokonał kanonizacji świętej Kingi.

Więcej… dodano dn. 12.06.15
 
Przegląd Młodych Talentów
      Dnia 29 czerwca 2015 r. z okazji Święta Szkoły odbył się Przegląd Młodych Talentów, w którym wzięli udział uczniowie z klas 1 - 6. Prezentowali swoje umiejętności w różnych kategoriach, takich jak: taniec, śpiew, gra na instrumentach, a nawet parodia. Wszyscy zostali gorąco przyjęci przez publiczność, która nagradzała ich brawami. Młodzi wykonawcy otrzymali również pamiątkowe upominki.
Więcej… dodano dn. 02.06.15
 
Piłka siatkowa w naszej szkole
      W kwietniu odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie zdobyli: dziewczęta 5 miejsce, a chłopcy 3 miejsce.
Więcej… dodano dn. 21.05.15
 
Zajęcia rewalidacyjne prowadzone przez Panią mgr Wiolę Brdej oraz Panią mgr Magdalenę Śpiewak
  

Dzieci podczas jednych z zajęć uczyły się samodzielnie ozdabiać ciastka, a także przyswajały podstawowe zasady zachowania się przy stole. Podczas zajęć wszystkim dopisywały dobre humory!

Więcej… dodano dn. 19.05.15
 
Nasze talenty recytatorskie!
     

W dniu 28.04.2015 r. odbyła się VI edycja konkursu recytatorskiego im. Elżbiety Kosińskiej dla klas 4-6.Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności recytatorskich.

   

Więcej… dodano dn. 07.05.15
 
Sejmik Uczniowski pod hasłem: "Pomagam, bo lubię i chcę"
     W kwietniu odbyła się w Naszej Szkole kolejna edycja Sejmiku Uczniowksiego. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: "Pomagam, bo lubię i chcę." Inspracją tego tematu była kampania Kilometry Dobra. Jest to ogólnopolska akcja, mająca na celu próbę pobicia rekordu Guinessa w układaniu ciągu 1 złotowych monet oraz zebranie funduszy na realizację celów społecznych przez 30 organizacji biorących w niej udział. Obecny rekord należy do Austriaków - ponad 75 km jednocentówek.
Więcej… dodano dn. 05.05.15
 
XV MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY POEZJI JULIANA TUWIMA DLA UCZNIÓW KL. I –III

      29 kwietnia uczniowie klasy II d oraz III a brali udział w XV Międzyszkolnym Przeglądzie Artystycznym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 11, w Nowym Sączu. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować się w dwóch kategoriach: plastycznej i teatralnej. W kategorii plastycznej uczennica klasy II d Julia Furtak wywalczyła drugie miejsce przedstawiając zwierzęta występujące w poezji Juliana Tuwima. Więcej… dodano dn. 04.05.15
 
EMILKA SZCZUREK Z KLASY INTEGRACYJNEJ 3A FINALISTKĄ KONKURSU PLASTYCZNEGO „ŻONKILOWA KARTKA”
      15 kwietnia 2015r  podczas konferencji prasowej poświęconej akcji Pola Nadziei 2015 zostali ogłoszeni finaliści konkursu plastycznego „Żonkilowa kartka”. Na konkurs nadesłano 336 prac, spośród których wyłoniono pięciu finalistów. Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3a  Emilka Szczurek  zdobyła w konkursie drugie miejsce.  Prace dzieci z oddziału 0a oraz klasy 3a wykonane zostały pod czujnym okiem p. mgr Anny Kowacz, która jest zaangażowana w szerzenie idei hospicyjnej wśród najmłodszych. Żonkilowe kartki będzie można  kupić 19 kwietnia 2015r. przy każdym sądeckim kościele, składając datek przeznaczony na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum.
Więcej… dodano dn. 16.04.15
 
DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI
     

Dnia 24.03.2015 r. odbyły się obchody Dnia Zdrowej Żywności pod hasłem "Tanecznym krokiem po zdrowie".

Dzieci pod kierunkiem wychowawców przygotowały smaczne i zdrowe przekąski:

  • sałatki owocowe i jarzynowe
  • szaszłyki owocowe
  • kanapki
  • pasty
Więcej… dodano dn. 25.03.15
 
Zajęcia rewalidacyjne
      Prace plastyczne wykonane podczas zajęć rewalidacyjnych. Zajęcia prowadzone przez mgr Wiole Brej, mgr Urszule Wątek oraz mgr Magdę Śpiewak.
Więcej… dodano dn. 23.03.15
 
XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „MÓJ REGION’
     

6 marca uczniowie klas trzecich zdobyli

WYRÓŻNIENIE

w XV Międzyszkolnym konkursie „Mój region”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Nowym Sączu.

Więcej… dodano dn. 11.03.15
 
Dzień otwarty szkoły
       7 marca w naszej szkole mieliśmy DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY. Wszyscy, którzy nas odwiedzili tego dnia, mogli  zapoznać się z zajęciami jakie prowadzimy w naszej szkole i osiągnięciami naszych uczniów. Dzięki temu, że była to sobota, przyszło bardzo wielu rodziców wraz ze swoimi pociechami. Mamy nadzieję, że wszystkim bardzo się podobało w naszej szkole i miło spędzili to sobotnie przedpołudnie.

 

Więcej… dodano dn. 10.03.15
 
Zabawa karnawałowa
                                          Tradycyjnie, jak co roku z okazji Walentynek przed feriami odbyła się wspaniała zabawa karnawałowa dla dzieci: rano dla młodszych klas, a wieczorem dla klas starszych. Wszyscy świetnie się bawili przy muzyce dyskotekowej puszczanej przez profesjonalnego DJ (didżeja), w sali pięknie udekorowanej maskami karnawałowymi, które zostały wcześniej wykonane przez nasze dzieci na zajęciach technicznych i plastycznych.
Więcej… dodano dn. 06.03.15
 
Walentynki w naszej szkole
                              Walentynki to ulubione świetno dzieci i młodzieży na całym świecie, wszyscy ludzie wysyłają sobie wówczas kartki walentynkowe. Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował z tej okazji Pocztę walentynkową. W dniach 10- 13 lutego każdy miał możliwość przesłać wybranej osobie walentynkę z wyrazami przyjaźni, koleżeństwa bądź miłości. 13 lutego przedstawiciele SU rozdali pocztę. Wśród dowodów sympatii znalazły się kartki, maskotki oraz słodkie upominki w postaci lizaków czy czekoladowych serduszek. Święto to dostarczyło uczniom naszej szkoły wiele radości i zabawy.
Więcej… dodano dn. 27.02.15
 
Noworoczny Koncert Kolęd!
       

Dnia 2 lutego 2015 roku w naszej szkole odbył się Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Szkolnego. Wszyscy przybyli goście, wśród których znaleźli się rodzice, nauczyciele i wychowawcy śpiewali razem kolędy i słuchali utworów poetyckich o tematyce Bożonarodzeniowej. To był piękny i nastrojowy wieczór! Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Więcej… dodano dn. 13.02.15
 
„Turniej Sportowy Przedszkolaków” w Szkole Podstawowej nr 20
       

W dniach 03- 05 luty 2015r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się „Turniej Sportowy Przedszkolaków”. W rywalizacji sportowej uczestniczyły drużyny z Przedszkola Katolickiego, Danapis, Jasia i Małgosi, Miejskiego Przedszkola nr 18, Miejskiego Przedszkola nr 14 im. Marii Montessori oraz dzieci z naszych trzech oddziałów zerowych.                                        

Więcej… dodano dn. 09.02.15
 
Uroczyste otwarcie przedszkola
      Dnia 30 stycznia 2015 r. uroczystego otwarcia przedszkola w naszej szkole dokonał prezydent Ryszard Nowak. Rekrutacja dzieci rozpoczęła się w grudniu 2014 r. W nowym przedszkolu pracę znalazło sześć osób. 


Dalej dodano dn. 09.02.15
 
Zajęcia rewalidacyjne z dziećmi niepełnosprawnymi
     

Zajęcia nauczycieli prowadzący zajęcia rewalidacyjne z dziećmi niepełnosprawnymi w naszej szkole. Pani mgr Wiola Brdej i Pani mgr Magdalena Śpiewak.

Więcej… dodano dn. 09.01.15
 
Konkursy świąteczne
       

18 grudnia 2014 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów na NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ oraz STROIK ŚWIĄTECZNY zorganizowanych przez nauczycielki Marzenę Fałowską i Małgorzatę Sowę.

 Komisja, w skład której weszły nauczycielki A. Kalinowska, A. Kmak, K. Trojnarska oraz A. Wieczorek, przyjęła następujące kryteria oceny: samodzielność, oryginalność i staranność wykonania, a także ogólne wrażenie artystyczne.

 

 

Więcej… dodano dn. 05.01.15
 
Jasełka 2014
                      Jak co roku tak i w tym odbyły się przepiękne Jasełka w wykonaniu maluchów oraz dzieci z klas starszych, głównie szóstych. Wspólnymi siłami stworzono niepowtarzalną świąteczną atmosferę recytatorsko-wokalną. Ciekawą sztukę upiększały pięknie zaśpiewane przez szkolny chórek kolędy.
Więcej… dodano dn. 24.12.14
 
Zajęcia logopedyczne
       

W roku szkolnym 2014/2015 oprócz zajęć rewalidacyjnych prowadzone są zajęcia logopedyczne z programu innowacji pedagogicznej:” Logopedyczne zabawy dla dzieci z zaburzeniami mowy”. Zajęcia są prowadzone z grupką dzieci z klasy  0a  przez mgr Urszulę Wątek.

Więcej… dodano dn. 18.12.14
 
Zajęcia techniczne
       

Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie na zajeciach wykonywali kartki swiąteczne, ozdoby choinkowe i stroiki.

Więcej… dodano dn. 18.12.14
 
Koło plastyczne
     

W roku szkolnym 2014/2015 działa Koło Plastyczne prowadzone przez mgr Katarzynę Kotkowską.
Na zajęciach uczniowie poznają nowe techniki plastyczne, uczą się posługiwaniem różnorodnymi narzędziami, dzięki którym obrazują otaczający je świat.

Więcej… dodano dn. 12.12.14
 
Koło taneczne klas I – III
     

Już drugi rok dziewczynki i chłopcy z klas młodszych, którzy lubią tańczyć uczęszczają na zajęcia koła tanecznego. Ćwiczą wytrwale pod okiem pań: Joanny Migacz, Katarzyny Kotkowskiej i Agaty Salamon. Wystąpili już na Ślubowaniu klas I, teraz przygotowują kolejny występ.

Więcej… dodano dn. 12.12.14
 
Przedstawienie kukiełkowe - baśń o kocie w butach
    

Uczniowie z klasy 5c i 4c w ramach zajęć koła teatralnego przygotowali dla młodszych kolegów przedstawienie kukiełkowe na podstawie utworu Jana Brzechwy pt. „Kot w butach”.

Więcej… dodano dn. 11.12.14
 
„I gra muzyka”
       

Materiał nauczania zawarty w prezentowanym programie oraz w podręcznikach serii „I gra muzyka”  jest zgodny z podstawą programową.W jednoczęściowej serii „I gra muzyka” treści przewidziane do realizacji zostały podzielone na rozdziały i jednostki tematyczne obejmujące poszczególne zagadnienia z różnych zakresów wiedzy i kompetencji muzycznych. Główną zasadą konstrukcji poszczególnych tematów jest położenie nacisku na działania praktyczne mające na celu zainteresowanie uczniów muzyką, wzbudzenie w nich chęci do muzykowania i zdobywania wiadomości teoretycznych, a także zachęcenie ich do aktywnej i świadomej percepcji dzieł muzycznych. 

 

Więcej… dodano dn. 08.12.14
 
Dzień integracji

 

       2 grudnia obchodzilismy w naszej szkole Drugi Sądecki Dzień Integracji. Każda klasa z tej okazji przygotowala pracę plastyczną pt."Serce dla przyjaciela".  Następnie dzieci wzięły udzial w zabawach integracyjnych na auli, gdzie również miały miejce występy artystyczne - pokaz talentów. Wystawę prac dzieci można bylo oglądać w holu szkoły. W tym dniu wszyscy przypięliśmy serduszka, jako znak integracji. 
Więcej… dodano dn. 04.12.14
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.