Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Rok szkolny

2021/2022

dodano dn. 13.08.22
 
Szkole zawody sportowe klas 1-3
     

W dniach 17,18 i 19 maja odbyły się w naszej szkole zawody sportowe klas 1-3. Była zaciekła rywalizacja i dużo świetnej zabawy. Wszystkie dzieci wykazały się fantastycznymi umiejętnościami - GRATULACJE

Więcej… dodano dn. 07.06.22
 
Nasz talent
     

 Julia Szcześniak, uczennica klasy 5a samodzielnie wykonuje takie cudeńka

Więcej… dodano dn. 11.05.22
 
Międzynarodowy Dzień Ziemi 22 kwietnia.
     

Corocznie wiosną organizowane są akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Przez naukę i zabawę chcieliśmy pokazać jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Zorganizowano konkurs wiedzy ekologicznej, konkurs na najlepszą prezentację oraz EKO-Top Model,który bardzo się spodobał. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobrą zabawę. Mamy nadzieję, że z każdym rokiem nasza świadomość ogromnego wpływu jaki mamy na najbliższe otoczenie sprawi, że będziemy mądrzej korzystać z jego zasobów.

Więcej… dodano dn. 25.04.22
 
Pochwała Dyrektora
     

W dniu 13.04.2022r. uczeń klasy 5d Tymoteusz Szostek odebrał z rąk Pani Dyrektor Zespołu Szkolno -Przedszkolnego Nr 2 mgr Hanny Śpiewak- Chłopkiewicz Pochwałę Dyrektora za bezinteresowną pomoc, okazane serce i wsparcie nowemu uczniowi w klasie. 

Tymoteuszu, serdecznie gratulujemy i jesteśmy z Ciebie dumni. 

Więcej… dodano dn. 20.04.22
 
Nowa przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

W związku z rezygnacją z funkcji przewodniczącej SU Weroniki Langer - Grindel, zastąpiła ją Wiktoria Zielińska. Weronice dziękujemy za czas poświęcony dla naszej szkolnej społeczności i kreatywne pomysły, pośród których z pewnością szczególnie zapamiętamy dzień bez plecaka. Nowej przewodniczącej życzymy sukcesów i powodzenia w wypełnianiu swojej funkcji!

dodano dn. 13.04.22
 
Szkolny Turniej Ringo Klas 7

     

Z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego Łukasza Bołoz dziś w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Ringo klas VII. Uczniowie rozgrywali swoje mecze w grupach następnie do finałów awansowały klasy 7 c, 7 a, 7 b, 7 d. W finale spotkały się klasy 7c i 7 a mecz był wyrównany natomiast klasa 7 c wygrała to spotkanie.

W meczu o III i IV miejsce spotkały się drużyny 7b oraz 7 d to spotkanie zwyciężyła klasa 7 b.

Więcej… dodano dn. 11.04.22
 
Dzień bez plecaka
     

21 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inicjatywie Samorządu Uczniowskiego "Dzień bez plecaka". Książki do szkoły przywieźli taczkami, przynieśli w koszyczkach i walizkach, a nawet w szafce. Kreatywność naszych uczniów nie zna granic!

Więcej… dodano dn. 23.03.22
 
Pierwsza pomoc przedmedyczna.
     

W dniu dzisiejszym na sali gimnastycznej w porozumieniu z nauczycielami wychowania fizycznego odbywają się szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej teoria oraz praktyka. Dziękujemy Panu Rafałowi Krokowi za przeprowadzenie profesjonalnych lekcji. 

Więcej… dodano dn. 03.03.22
 
Sowa - maskotka.
       

Klasy 5 szyły na lekcjach techniki sowy-maskotki. Oto przykłady prac wykonane przez uczniów  klasy 5c i 5d

Więcej… dodano dn. 07.02.22
 
Klasy 5 uczą się szyć.
     
 

Na lekcjach techniki klasa 5b i 5c poznawała ściegi krawieckie. Teraz szyją maskotki.

Więcej… dodano dn. 10.12.21
 
Dzień Postaci z Bajek
     

5 listopada w tym roku w naszej szkole był niezwykle kolorowy, a to wszystko za sprawą pięknych przebrań dzieci i nauczycieli, którzy przebrali się za ulubione postacie z bajek. Dzieci w przedszkolu i uczniowie klas 1-3 rozwiązywali wiele ciekawych zagadek związanymi z bajkami, brali udział w konkursach ze znajomości bajek, a także mogli sobie przybić piątkę ze Skye, bohaterką Psiego Patrolu. Przedszkole odwiedziły również 4 wróżki, które m.in. przeczytały im bajki. Wszyscy świetnie się bawili śpiewając piosenkę "Witajcie w naszej bajce" oraz inne ulubione piosenki z bajek.

Więcej… dodano dn. 15.11.21
 
Uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
     

Niedawno obchodziliśmy uroczystość beatyfikacji Patrona Naszej Szkoły – Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w montażu literacko-muzycznym przygotowanym przez Katechetów w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. W szkole odbył się konkurs pt. „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” w dwóch kategoriach literackiej i plastycznej. 

Więcej… dodano dn. 08.11.21
 
„Mistrz pięknego czytania”

W piątek, 22 października odbył się konkurs czytelniczy dla klas drugich pt. „Mistrz pięknego czytania”. Wzięli w nim udział przedstawiciele drugoklasistów, którzy mieli zaprezentować wzorowe czytanie fragmentu książki „Zaczarowana zagroda” autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów. 

Więcej… dodano dn. 27.10.21
 
Młodzi Artyści – galeria prac Amelii Kamińskiej
     

Amelka Kamińska – uczennica klasy 3c uwielbia malować. Pierwsze prace wykonała mając  5 lat. Na tablicy obok sali nr 12 można zobaczyć jej obrazy.

Zapraszamy!

Więcej… dodano dn. 25.10.21
 
Ślubowanie klas pierwszych.
     

20 października 2021 roku uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do społczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2. W uroczystej akademii uczestniczyli rodzice, dziadkowie i uczniowie starszych klas, którzy wręczyli prezenty każdej klasie. Jak zawsze największym przeżyciem było pasowanie, wielkim ołówkiem, na ucznia. Serdecznie witamy wszystkich pierwszaków w murach naszej szkoły.

Więcej… dodano dn. 21.10.21
 
Dzień Nauczyciela.
       

15.10.2021 roku w uroczystej Akademii świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. W prezentowanym skeczu nauczyciele zamienili się rolami z uczniami, nie brakło muzyki, kwiatów i życzeń.

Więcej… dodano dn. 17.10.21
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22
     

Początek nowego roku szkolnego 2021/2022 był niezwykle uroczysty, ale też roześmiany i wesoły. Korytarze na nowo rozbrzmiały gwarem uczniowskich rozmów. Podczas akademii dla klas IV wspominaliśmy smutny wrzesień 1939 roku, oddając cześć tym, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny, byśmy dziś mogli spokojnie uczyć się, rozwijać, zawierać nowe przyjaźnie. Akademia poruszyła także istotny temat beatyfikacji naszego Patrona Szkoły Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Więcej… dodano dn. 03.09.21
 
Witaj szkoło!
       

 

01.09.2021r. odbyła się uroczysta akademia dla uczniów i rodziców klas pierwszych. Występ przygotowali uczniowie klasy III B i II D. Wierszami i piosenkami żegnali wakacje i z radością witali nadchodzący rok szkolny. Pierwszoklasistom życzyli nowych przyjaźni, radosnych dni i powodzenia w nauce.

Więcej… dodano dn. 03.09.21
 
Podziękowania dla Pani Basi.
     

Dzień przed rozpoczęcięm nowego roku szkolnego 2020-21 z żalem pożegnaliśmy Panią Basię, która przez wiele lat prowadziła szkolny sklepik. Bardzo jej dziękujemy za uśmiech i serce, które wkładała w przygotowywanie zdrowych kanapek, sałatek i innych pysznych potraw.  

Więcej… dodano dn. 01.09.21
 
Rok szkolny

2020/2021

dodano dn. 26.08.21
 
Dzień Rodziny
     

W sobotę 19.06.2021 r. plac przed naszą szkołą zamienił się w kolorowe centrum rozrywki. Tak świętowaliśmy Dzień Rodziny pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Impreza kulturalno-sportowa przyciągnęła tłumy małych i dużych. Na scenie wystąpili uczniowie, prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne, a także tancerze ze szkoły ADeeM i formacja CHEER NS. Ponadto na przybyłych czekała moc atrakcji: pokaz baniek mydlanych, bajkowe malowanie twarzy, pokazy Policji oraz Ratownictwa Medycznego. W programie znalazł się także wernisaż prac ósmoklasistów. Najmłodsi goście mogli też spróbować swoich sił w rozgrywkach piłkarskich oraz zawodach sportowych. W trakcie wydarzenia każdy miał możliwość skosztować domowych wypieków oraz ochłodzić się lodami.

Więcej… dodano dn. 22.06.21
 
Dzień Zdrowej Żywności.
     

W tym roku Dzień Zdrowej Żywności odbył się w sposób zdalny pod hasłem „Owoc i Mleko”. Uczniowie z klasy 6c, 6e, 7a, 7b przygotowali w domach wspaniałe, zdrowe dania i udokumentowali je zdjęciami. Wśród potraw dominowały owsianki, koktajle, musy, sałatki owocowe, ciasta.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i inspiracje kulinarne.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie zachęci Was do dbania o dietę, która wpłynie korzystnie na wasze zdrowie.

Więcej… dodano dn. 26.03.21
 
Rok szkolny

2019/2020

dodano dn. 30.06.20
 
NIEDZIELA PALMOWA
    

Uczniowie klas zerowych i pierwszych zrobili z pomocą swoich rodziców wielkanocne palmy. Aby pochwalić się swoją pracą przesłali zdjęcia. Wszystkie palmy są piękne a najważniejsze, że tradycja została podtrzymana. Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za trud włożony w wykonanie palm i przesłanie zdjęć.

 
Więcej… dodano dn. 09.04.20
 
Kolęda Misyjna 2019
       Tradycją już się stało, że w pierwszą niedzielę po świętach Bożego Narodzenia odbywa się rozesłanie kolędników misyjnych. Hasłem tegorocznego kolędowania były słowa w języku kazachskim: „YZGY HABAR! KEL BALALAR!”, co oznacza: „Dobra nowina! Przyjdźcie dzieci”.  W tym roku w kolędzie misyjnej uczestniczyło aż 145 dzieci z naszej szkoły podzielonych na 30 grup. Ogółem w kolędzie brało udział 245 dzieci i młodzieży.
Więcej… dodano dn. 21.01.20
 
Zabawa karnawałowa.
     

W dniu 15 stycznia 2020r. grupy przedszkolne wraz z klasami I-III brały udział w szkolnym balu karnawałowym. Uczniowie przebrani w różne, kolorowe stroje balowe, bawili się w rytmie skocznej muzyki. Na balu panowała świetna atmosfera! Wszystkie dzieciaki jednogłośnie stwierdziły, że było "MEGA SUPER"!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Więcej… dodano dn. 20.01.20
 
Dzień Tradycji.

     

10 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się kolejny Dzień Tradycji. Hasło tegorocznego święta: "Herbatka u pradziadka". Tym razem przenieśliśmy się do XIX w. Mieliśmy stroje z epoki, uczyliśmy się zasad zachowania przy stole. Wykonaliśmy też z płyt CD ozdoby choinkowe i pomarańcze z goździkami.

 

Więcej… dodano dn. 17.12.19
 
Dzień integracji w szkole podstawowej nr 20.
       

2 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Miejski dzień integracji osób niepełnosprawnych ustalone przez miasto nowy Sącz. 3 grudnia obchodzony był światowy dzień integracji osób niepełnosprawnych. 

Więcej… dodano dn. 05.12.19
 
Spotkanie z podróżnikiem.
     

22 listopada w naszej szkole gościliśmy podróżniczkę z grupy „Trzask” panią Annę Pachowicz, która przybliżyła uczniom wiedzę na temat jednego z afrykańskich krajów – Kenii. Prelegentka omawiała życie zwierząt sawanny, opowiadała o parkach i wycieczkach safari. Przekazała informacje na temat życia plemion m.in. Masajów. Prezentowała również pamiątki i rekwizyty przywiezione z Kenii. Uczestnicy spotkania mogli nauczyć się kilku słówek w języku suahili. Dziękujemy za ciekawą lekcję geografii.

Więcej… dodano dn. 04.12.19
 
Dyskoteka andrzejkowa.
     

W czwartek 28.11.2019 r uczniowie naszej szkoły wspólnie spędzali popołudniowe godziny tańcząc i bawiąc się na dyskotece andrzejkowej. Podczas zabawy były przekazwane dedykacje utworów ulubionym koleżankom i kolegom, głośne śpiewy i tradycyjny "pociąg". Dziewczyny, pięknie wystrojone, przegrały niestety z Panią dyrektor Marią Tokarczyk w ilości tańców proszonych przez chłopców.

Więcej… dodano dn. 29.11.19
 
Dzień Postaci z Bajek
    

      Z okazji przypadającego w listopadzie Dnia Postaci z Bajek 20.11.2019 r. w naszej szkole zorganizowany został wielki bal, na który przybyli bajkowi bohaterowie – wychowankowie oddziałów przedszkolnych, „zerowych” oraz uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami.

 

Więcej… dodano dn. 27.11.19
 
„Młodzi Architekci”
     

 W dniu 16 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty architektoniczne pt.”Projektujemy”. W trakcie zajęć uczniowie klas 1-3 zapoznali się z formą domu , różnymi funkcjami jego pomieszczeń , skalą i relacjami pomiędzy architekturą i jej otoczeniem. Dzieci wykonywały prace z wykorzystaniem technik rysunkowych, kolażu oraz modeli trójwymiarowych.

   W podobnych warsztatach brały udział również dzieci z klas 4-8. Miały one miejsce na terenie Politechniki Krakowskiej wiosną tego roku. Realizowane były tam trzy moduły: Projektujemy  Wizualizujemy i Budujemy.

Więcej… dodano dn. 26.11.19
 
ŚLUBOWANIE KLAS I
       

23 października 2019r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych.  Uroczystość rozpoczęła się występem pierwszoklasistów. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali  się  pięknie. Następnie złożyli ślubowanie przed sztandarem. Uczniów na pierwszoklasistów pasował prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, pani dyrektor Hanna Śpiewak – Chłopkiewicz oraz jej zastępcy. Uczniowie otrzymali  szkolne tarcze i słodkie upominki. 

Więcej… dodano dn. 08.11.19
 
Patriotyczne kotyliony w SP nr 20
     

W pierwszych dniach listopada dzieci w Szkole Podstawowej nr 20 wykonują patriotyczne kotyliony. W ten sposób uczniowie przygotowują się do Święta Niepodległości.

Akcja zorganizowana przez mgr Ewę Janus została skierowana do wszystkich grup wiekowych – od przedszkola do najstarszych klas. W ten sposób  dzieci przygotowują się do akademii z okazji Święta Niepodległości.  

Kotyliony zostaną rozdane przez uczniów mieszkańcom osiedla Gołąbkowice tuż przed świętem 11 listopada.

Więcej… dodano dn. 07.11.19
 
Prace plastyczne dzieci i młodzieży z Sp 20
     

Tak malują uczniowie klas 4 5 i 6 z SP 20.

Więcej… dodano dn. 30.10.19
 
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
    

11.10.2019 r. odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 4,7 i 8 w spektaklu słowno - muzycznym przekazali wyrazy wdzięczności za trud i poświęcenie  włożony w przekazywanie wiedzy swoim wychowankom .Wszystkim Nauczycielom Naszej szkoły, począwszy od przedszkolaczka do starszaczka, dziękujemy za okazywaną pomoc i wsparcie jaką otrzymali oni, na każdym etapie swojej edukacji. Dziękujemy!

Więcej… dodano dn. 27.10.19
 
Co to jest „cyber- przemoc”?- czyli zajęcia edukacyjne w naszej szkole
     

24 i 25 października w naszej szkole odbyła się prelekcja dotycząca cyber- przemocy. Przedstawiciele PROROBO opowiedzieli uczniom co kryje się pod tym hasłem oraz jakie są tego konsekwencje. Po krótkim wykładzie uczniowie mieli także możliwość  zapoznania się z elementami grafiki, robotyki oraz programowania. Każdy mógł zobaczyć, jak działa drukarka 3D, pobawić się z robotami oraz podjąć próbę zaprogramowania gry. Była to prawdziwa nauka poprzez zabawę! Wszyscy uczniowie byli bardzo podekscytowani, że mogli brać udział w tej wyjątkowej i zupełnie innej lekcji.

 

Więcej… dodano dn. 27.10.19
 
Dzień Pamięci
    

Uczniowie naszej szkoły w dniu dzisiejszym, 25 października, udali się na cmentarze, aby uczcić pamięć o bohaterach.


Więcej… dodano dn. 25.10.19
 
Rozpoczęcie roku szkolnego.
     

Początek nowego roku szkolnego  jak zawsze był niezwykle uroczysty, ale też roześmiany i wesoły. Korytarze na nowo rozbrzmiały gwarem uczniowskich rozmów. Podczas akademii wspominaliśmy smutny wrzesień 1939 roku, oddając cześć tym, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny, byśmy dziś mogli spokojnie uczyć się, rozwijać, zawierać nowe przyjaźnie. Bo z takimi właśnie nadziejami wkraczamy w rok szkolny 2019/2020. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przygotowali piękną akademię: Natalii Nakielskiej, Kamie Stenwag, Janowi Konecznemu, Wikotorii Zielińskiej, Patrycji Zielińskiej, Magdalenie Oleksy, Wojciechowi Rożejowskiemu i Dorianowi Florkowi.

Więcej… dodano dn. 16.09.19
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.