Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Wydarzenia szkolne
Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
     

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 2014 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pt. „What do you know about English - speaking countries?” Konkurs był adresowany do uczniów klas V-VI, miał formę pisemną i był dwu etapowy.Sprawdzał ogólną wiedzę uczniów ze znajomości krajów anglojęzycznych w formie zadań otwartych i zamkniętych.

 

Więcej… dodano dn. 15.10.14
 
Przedstawienie teatralne w języku angielskim
       

Kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w tegorocznej edycji Europejskiego Dnia Języków było przedstawienie teatralne w języku angielskim pt. „Cinderella”. Grupa uczniów z klas V – VI rozpoczęła przygotowania do przedstawienia już w poprzednim roku szkolnym aby być gotowym i móc je pokazać całej społeczności szkolnej na początku bieżącego roku szkolnego.

 

Więcej… dodano dn. 13.10.14
 
Przedstawiciele naszej szkoły u Prezydenta w Ratuszu.
         2 września klasa 1b z wychowawczynią i rodzicami gościli w nowosądeckim Ratuszu w ramach akcji: "Bądź widoczny, bądź bezpieczny"
Wszystkie dzieci otrzymały odblaski i inne upominki.
Więcej… dodano dn. 15.09.14
 
Witaj Szkoło!

 

    Nowy rok szkolny 2014/15 powitaliśmy jak zwykle uroczystą akademią oraz Mszą Świętą. Życzymy wszystkim uczniom z tej okazji samych sukcesów w nauce.
Więcej… dodano dn. 02.09.14
 
ROK SZKOLNY 2014/15

   Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech     Śmiech     Uśmiech    Śmiech     Uśmiech

dodano dn. 30.08.14
 
Zawody pływackie
        Dnia 17 czerwca w Nowym Sączu odbyła się Paraolimpiada w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta klas IV - Vi w składzie: Julia Szołdrowska, Wiktoria Bachula, Emilia Kowalska i Asia Kubisz.
Więcej… dodano dn. 26.06.14
 
Warsztaty animacji komputerowej
       

Uczennice naszej szkoły Katarzyna Zapiór z kl.6b i Kinga Młynarczyk z kl.4a brały udział w warsztatach animacji  zorganizowanych przez Centrum „Kana” w Nowym Sączu. Warsztaty trwały od m-ca marca do końca maja br. Dziewczynki w czasie warsztatów tworzyły wraz z pięcioma innymi uczennicami sądeckich szkół animowany film pt. „Święty Jan Paweł II oczami dzieci”.

Więcej… dodano dn. 16.06.14
 
Szkolna dyskoteka
     

Dnia 2 czerwca 2014r. odbyła się szkolna dyskoteka z okazji Dnia Dziecka, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. W dyskotece uczestniczyli uczniowie klas IV –VI.

Wszyscy świetnie się bawili co widać na załączonych zdjęciach!

Więcej… dodano dn. 11.06.14
 
Koło Małego Europejczyka
        W maju, w oddziałach zerowych naszej szkoły odbywają się zajęcia zaznajamiające najmłodszych uczniów z krajami Unii Europejskiej. W ramach propagowania idei wspólnej Europy oraz dziesiątej rocznicy przystąpienia Polski do Unii p. Anna Kowacz przygotowała cykl zajęć, przybliżających dzieciom kulturę, tradycję, język i zabytki Włoch, Czech, Francji i Nimiec.
Więcej… dodano dn. 19.05.14
 
Dzień Ziemi
       

Z okazji Dnia Ziemi obchodzonego w naszej szkole corocznie nauczyciele przyrody wraz z uczniami zorganizowali konkurs plakatowy  pt. „Troska o przyrodę warunkiem przetrwania”.

Tradycją w naszej szkole stało się również sadzenie roślin doniczkowych celem ukwiecenia sal lekcyjnych.

 

Więcej… dodano dn. 14.05.14
 
Rekolekcje Wielkopostne

 

            
Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów naszej szkoły odbyły się 2-4 kwietnia 2014 roku w Parafii Matki Bożej Niepokalanej. Tematem przewodnim była obecność Jezusa w naszym życiu. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w prowadzenie nauk rekolekcyjnych przez śpiew i akompaniament na gitarach.
Więcej… dodano dn. 13.04.14
 
Niesamowita lekcja muzyki, ekologii i wrażliwości
      W dniu 24.03.2014 roku w Naszej Szkole odbyła się lekcja wrażliwości - zarówno na muzykę jak i na piękno otaczającego nas świata. Takie zajęcia przeprowadziła szkoła muzyczna "Yamaha" w ramach promocji wartości ekologicznych (segregacja śmieci) jak i muzycznej działalności "Yamahy".
Więcej… dodano dn. 04.04.14
 
Zajęcia integracyjne w przedszkolu
        17 marca 2014r. nauczycielki  naszej szkoły mgr Anna Kowacz, oraz mgr Małgorzata Biel po raz kolejny gościły w Przedszkolu Integracyjnym „Bajkowa Kraina”, w Biczycach Dolnych. Przeprowadziły tam zajęcia integracyjne pt. „Od ziarenka do rośliny”.
Więcej… dodano dn. 25.03.14
 
Dzień Zdrowej Żywności

 

     

Jak co roku 21 kwietnia uczniowie Naszej Szkoły obchodzili Dzień Zdrowej Żywności. To już tradycyjne święto miało na celu przybliżenie naszym uczniom działań związanych z zachowaniami prozdrowotnymi. Bardzo ważne jest, by młody człowiek XXI  wieku znał zasady zdrowego odżywiania, a także dbał o swoją kondycję fizyczną. Świadome działania prozdrowotne sprawiają, że jakość naszego zdrowia i życia ulega poprawie.

 


Więcej… dodano dn. 18.03.14
 
KOŁO ROBÓTEK RĘCZNYCH
      W naszej szkole od II okresu dzieci mają możliwość rozwijania swoich talentów na  „Kole robótek ręcznych”. Spotykamy się w każdą środę o godz.14.20 w sali nr 7. Zapraszam  wszystkich uczniów, którzy chcą nauczyć się robić na drutach,  szydełku, pragną wyszywać lub haftować.
Więcej… dodano dn. 14.03.14
 
WYJŚCIE NA BASEN PODCZAS FERII
     

W drugim tygodniu ferii zimowych w naszej szkole była możliwość skorzystania z różnych zajęć.  13 lutego grupa uczniów od klasy O do VI pod opieką pań Edyty Kasprzyk i Krystyny Kasprzyk udała się na  krytą pływalnię w Nowym Sączu. Jak stwierdziła Gabrysia z klasy II „to był najlepszy dzień ferii”. Zabawa na basenie była bardzo udana.

Więcej… dodano dn. 06.03.14
 
Spotkanie z małymi widzami
      

W dniu 26 lutego grupa teatralna „Dwudziestki” wraz z opiekunami odwiedziła „Domowe Przedszkole” znajdujące się przy ulicy Traugutta z przedstawieniem pt. „Kot w butach”.

 

Więcej… dodano dn. 05.03.14
 
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej
     

Kacper Urbański z klasy Va srebrnym medalistą w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 

Więcej… dodano dn. 03.03.14
 
Koncert - ŁÓDZKIE TRIO ,,ZŁOTA TRĄBKA”
     

Dla klas 0-3 zespół przedstawił program pt. ,,Ulubione przeboje naszych milusińskich”.
Poprzez zabawy z instrumentami oraz prezentację ogólnie znanych utworów muzyki klasycznej, rozrywkowej, latynoamerykańskiej, muzycy wprowadzili maluchy w  zaczarowany świat muzyki.

Klasy 4-6 uczestniczyły w programie pt. ,, Z muzyką przez świat”.

Więcej… dodano dn. 01.03.14
 
Turniej sportowy przedszkolaków w SP 20
       W dniach od 24 do 26 lutego 2014 roku w godzinach dopołudniowych w auli Szkoły Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu było gwarno i wesoło, a wszystko to za sprawą sądeckich przedszkolaków.  
Więcej… dodano dn. 01.03.14
 
W ferie, w szkole też się działo!
      W naszej szkole  nauczyciele zadbali o to, aby ich podopieczni  nie nudzili się w ferie zimowe. Od 10-14 lutego na terenie szkoły odbywało się wiele ciekawych zajęć, które cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci. 
Więcej… dodano dn. 24.02.14
 
Feryjny konkurs tenisa stołowego
        11 lutego odbył się szkolny konkurs tenisa stołowego zorganizowany przez panią Joannę Treit
Więcej… dodano dn. 21.02.14
 
Zabawa karnawałowa klas 0-3
      Jak co roku, w naszej szkole, uczniowie z klas 0-3 bawili się na wielkim balu karnawałowym. Specjalną atrakcją, która cieszyła się wielką popularnością wśród dzieci, było malowanie twarzy kolorowymi farbami. Podobały się również zabawy z dwiema ogromnymi chustami integracyjnymi. Nie zabrakło też różnorodnych konkursów.
Więcej… dodano dn. 12.02.14
 
Koncert kolęd w wykonaniu chóru szkolnego.
      30 stycznia w naszej szkole odbył się koncert kolęd przygotowany przez chór szkolny wraz z opiekunami. Tym razem uczennice śpiewały dla swoich Rodziców, nauczycieli , koleżanek i kolegów z klasy. Pani Dyrektor H.Śpiewak i Wicedyrektor M.Tokarczyk nagrodziły występujących gromkimi brawami i słodyczami.
Więcej… dodano dn. 31.01.14
 
Z życia samorządu SP 20
     

W dniu 24 stycznia 2014 roku podczas apelu, w którym uczestniczyli wszyscy nauczyciele i uczniowie Naszej Szkoły, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Aleksandra Roszczyk z klasy VI d i Kacper Urbański  z klasy V a przedstawili przygotowane przez siebie sprawozdanie z działalności SU. Zwrócili szczególną uwagę na organizowane na terenie szkoły akcje, m.in.: „Podziel się”, zbiórka makulatury, przygotowanie okolicznościowych życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły, Dzień Życzliwości, „szczęśliwy numerek”. 

Więcej… dodano dn. 28.01.14
 
Wielopokoleniowe radosne kolędowanie
       

Grupa teatralna wraz z chórem szkolnym  udali się w dniu 17.12.2013 roku do Domu Opieki Społecznej w Nowym Sączu z pastorałkami i kolędami, by złożyć życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej… dodano dn. 23.01.14
 
KOLĘDA MISYJNA 2013 r.
      29 grudnia 2013 r. kolędnicy misyjni, podobnie jak w ubiegłym roku, wyruszyli, aby odwiedzić mieszkańców parafii, do której należy nasza szkoła. 17 grup kolędniczych z naszej szkoły w liczbie 91 dzieci, w pięknych, kolorowych strojach wraz z opiekunami dzieliło się z ludźmi wiarą i radością z Bożego Narodzenia oraz zapraszało ich do wspólnej troski o misje. 
Więcej… dodano dn. 17.01.14
 
SPOTKANIE TOWARZYSKIE CHLOPCÓW KLAS V W PIŁCE KOSZYKOWEJ
      W DNIU 14.01.14 (WTOREK) GOSCILISMY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 20 REPREZENTACJE CHLOPCÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 15 WRAZ Z OPIEKUNEM P. MGR MARKIEM KROCZKIEM.
Więcej… dodano dn. 17.01.14
 
GIEŁDA PRAC UCZNIOWSKICH
       

 Kolejny raz w grudniu ruszyła giełda prac wykonanych przez uczniów klas 4 i 5 naszej szkoły. Giełdy od 12 lat są tradycja naszej szkoły. Sprzedajemy własnego projektu: kartki świąteczne, choinki, stroiki i ozdoby świąteczne. Zarobione w ten sposób pieniądze (w tym roku 350 zł) przeznaczamy na cele szkolne. W tym roku zbieramy fundusze na szafki do klasy nr 6. 

Więcej… dodano dn. 16.01.14
 
ZAJĘCIA TECHNICZNE KLAS CZWARTYCH i PIĄTYCH

 

       

Podczas zajęć technicznych uczniowie uczą się różnych przydatnych umiejętności.

Więcej… dodano dn. 16.01.14
 
Jasełka 2013
     

„Narodził się w stajence nasz Pan i Król,

Idzie leczyć ludzkie nędze, leczyć ludzki ból.

Idzie szczęście dać na świecie, skąpanym od łez,

Idzie dobrym dać otuchę, złu położyć kres.”

Więcej… dodano dn. 14.01.14
 
I MIEJSKI DZIEŃ INTEGRACJI NOWY SĄCZ 2013
     

02 grudnia 2013 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbył się  I  Miejski  Dzień  Integracji   Uczniów Niepełnosprawnych i Pełnosprawnych. 

Więcej… dodano dn. 04.01.14
 
Rewalidacja indywidualna w naszej szkole
      W  naszej szkole funkcjonują dwa gabinety rewalidacji indywidualnej, w których mgr Anna Kowacz i mgr Urszula Wątek prowadzą zajęcia z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. 
Więcej… dodano dn. 18.12.13
 
Swięto integracji
      W dniach od 3 do 6 grudnia wszystkie klasy integracyjne 1-3 aktywnie uczestniczyły w obchodach Święta Integracji.
Więcej… dodano dn. 17.12.13
 
Święty Mikołaj z wizytą
     

    Już 5 grudnia  2013 roku  przybył do naszej szkoły niecierpliwie  wyczekiwany przez wszystkie  dzieci Święty Mikołaj.

     Z tej okazji uczniowie z klas 0a, 0b i 0c przygotowali magiczny program artystyczny. Dostojny Gość wraz z uczniami klas I – III wysłuchali recytacji i radosnych piosenek wykonanych przez najmłodszych uczniów.

  

Więcej… dodano dn. 12.12.13
 
Listopadowe spotkania z tradycją.
     

28 listopada 2013 roku w naszej szkole zorganizowaliśmy po raz pierwszy „Listopadowe spotkania z tradycją”. Zaprosiliśmy rodziców naszych uczniów, którzy zajmują się rękodziełem. Byli to: p.Golińska, p.Hronowska, p.Marszałek, p.Chronowska, p.Baran, p.Urbańska, p.Kulpa, p.Bartoszewska-Kozieł, p.Tokarczyk i p.Kościółek.

Więcej… dodano dn. 09.12.13
 
Koło taneczne
     

Dziewczynki i chłopcy uczęszczający na zajęcia koła tanecznego od początku roku pilnie ćwiczyli, uczyli się kroków. Dnia  2 grudnia 2013r. w MOK-u odbył się I Miejski Dzień Integracji, na którym po raz pierwszy mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności.  

Więcej… dodano dn. 07.12.13
 
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w SP nr 20
      21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W związku z tym dniem Samorząd Uczniowski udekorował korytarze kolorowymi kwiatami i serduszkami, na których widniały napisy zachęcające do okazywania sobie wzajemnej sympatii.
Więcej… dodano dn. 28.11.13
 
Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym
      Dnia 19.11.13 w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się IX Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym. W konkursie brało udział 9 Szkół Podstawowych Drużyna z naszej szkoły zdobyła I miejsce.
Więcej… dodano dn. 26.11.13
 
Turniej Boccia 2013
     

Integracja, rehabilitacja i dobra zabawa z udziałem uczniów sp20 w Nowy Sączu

 

1 października 2013 na hali MOSIR odbył się 7 TURNIEJ BOCCIA . W turnieju wzięły udział 2 drużyny z naszej szkoły w składzie: Nina Berowska (4a), Julia Szołdrowska (4a), Klaudia Wiktor(4a) , Piotr Młynarczyk (4a), Emilia Kowalska (5a),  Filip Lorek (1a), Rafał Cięciwa (1a) pod opieką pań: Edyty Kołodziej i Katarzyny Kotkowskiej. 
Więcej… dodano dn. 21.10.13
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.