Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Biblioteka - Wydarzenia
ROK SZKOLNY

2022/2023

dodano dn. 29.09.21
 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
      

29 września jest święto – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji przez cały tydzień, od 26 do 30 września, do naszej biblioteki przychodzili uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami, żeby posłuchać czytanych przez książek. Były to m. in. utwory pani Renaty Piątkowskiej, Marcia Pałasza, Pawła Beręsewicza, Małgorzaty Musierowicz i Joanny Olech. Także fragmenty wybranych lektur szkolnych, w celu udowodnienia, że wcale nie muszą być nudne.

No i na każdego z uczestników tych spotkań czekała na zakończenie słodka niespodzianka.

 
 
Galeria

dodano dn. 30.09.22
 
ROK SZKOLNY

2021/2022

dodano dn. 29.09.21
 
Tydzień Bibliotek
    

W dniach  8-15 maja br. odbędzie się XIX edycja ogólnopolskiej akcji promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia to  „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

 

Więcej… dodano dn. 17.05.22
 
Spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską
    

27 kwietnia 2022  w MOK-u odbyło się dwa spotkania autorskie z Renatą Piątkowską pt. „Zbój, Mruk i reszta, czyli nasi bracia mniejsi…”, zorganizowane przez SBP.

 Aż 5 klas z naszej szkoły mogło uczestniczyć w tej imprezie, co było dla naszej placówki dużym wyróżnieniem.

Podczas spotkania pisarka przybliżyła zwierzęcych bohaterów swoich książek. Spotkania moderowała Malwina Kożurno.

Więcej… dodano dn. 06.05.22
 
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
    

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji bibliotekarze wraz z uczennicami z klasy 8d, pracującymi w bibliotece w ramach wolontariatu, odwiedzili kilka klas z nauczania początkowego. Zachęcaliśmy dzieci do korzystania z naszej biblioteki i czytania książek.

Więcej… dodano dn. 08.04.22
 
Konkurs plastyczny dla klas 1-2 "Mój ulubiony bohater książkowy"
    Dla klas 1 i 2 zorganizowaliśmy konkurs plastyczny  „Mój ulubiony bohater książkowy”. Uczniowie mieli w dowolnej technice plastycznej przedstawić swoją ulubioną postać literacką. Wszystkie prace przyniesione do biblioteki zostały obejrzane i ocenione przez jury, które wybrało spośród nich najlepsze i przyznało nagrody i wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.
Więcej… dodano dn. 08.04.22
 
Konkurs plastyczny „Książki w mojej rodzinie, czyli czytelnicze drzewo genealogiczne”
    

Był  to konkurs  przeznaczony był dla uczniów klas 3 i 4. Należało wykonać pracę przedstawiającą drzewo genealogiczne swojej rodziny, z podaniem ulubionej książki z dzieciństwa każdego z jej członków.

Prace, wykonane w ramach naszego konkursu były bardzo pomysłowe i starannie wykonane. Jury miało sporą trudność z wybraniem i nagrodzeniem najlepszych prac.

Więcej… dodano dn. 25.03.22
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Książka najlepszym przyjacielem”
                 Na przełomie listopada i grudnia odbyła się ósma już edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Książka najlepszym przyjacielem”, organizowanego corocznie przez naszą bibliotekę. Kolejny już raz, z uwagi na trwającą pandemię, formuła konkursu była nieco inna. Tym razem uczestnicy mieli nagrać i przysłać krótkie filmiki z prezentacją wybranego fragmentu dowolnej baśni. W konkursie wzięli udział przedstawiciele sądeckich szkół podstawowych. Rywalizowali oni w dwóch  kategoriach wiekowych – klas 2-4 i 5-8. Jury wybrało zwycięzców, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy.
Więcej… dodano dn. 15.02.22
 
Pierwsza wizyta w bibliotece, czyli pasowanie na czytelnika
    

W środę, 15 grudnia 2021 roku, uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika biblioteki szkolnej.

W świat biblioteki wprowadziła Królowa Książek, która wraz z pomocnikami zapoznała pierwszoklasistów z zasadami korzystania z dostępnych zbiorów.

 
Więcej… dodano dn. 16.12.21
 
Dzień Postaci z Bajek
     

W piątek, 5 listopada 2021 roku, obchodziliśmy niezwykłe święto, a mianowicie Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji wolontariusze działający w naszej szkole wraz z paniami z biblioteki przygotowali niespodziankę dla najmłodszych uczniów, czyli przedszkolaków.

Więcej… dodano dn. 13.11.21
 
„Mistrz pięknego czytania”
     

W piątek, 22 października odbył się konkurs czytelniczy dla klas drugich pt. „Mistrz pięknego czytania”

Wzięli w nim udział przedstawiciele drugoklasistów, którzy mieli zaprezentować wzorowe czytanie fragmentu książki „Zaczarowana zagroda” autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów. Komisja konkursowa, w składzie mgr Wanda Zapiór, mgr Agnieszka Michalik i mgr Halina Klimek – Połomska, sprawdzała poprawność czytanego tekstu, liczyło się również tempo czytania oraz właściwa intonacja. Spośród dwudziestu uczestników komisja wybrała zwycięzcę, nadając mu tytuł Mistrza i wręczając pamiątkowy medal oraz czterech wicemistrzów.

Więcej… dodano dn. 27.10.21
 
29 września – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
    

Dzisiejszego dnia uczniowie klas 1-3 gościli na swoich lekcjach przedstawicieli ZHP z I Nowosądeckiej Drużyny Wędrowniczej „Czarna Jedynka”. Harcerze przeczytali dzieciom fragmenty ciekawych książek autorstwa Astrid Lindgren i Roalda Dahla.

Więcej… dodano dn. 29.09.21
 
ROK SZKOLNY

2020/2021

dodano dn. 10.11.20
 
Spotkanie z Michałem Rusinkiem
    

W dniu 15 czerwca klasa 2b wzięła udział w spotkaniu autorskim z Michałem Rusinkiem. Była to  wspaniała nagroda dla Sądeckiej Biblioteki i jej Czytelników za udział w akcji Kinder Mleczna Kanapka Przerwa na Wspólne Czytanie i przekazanie książek do wspólnego czytania. Impreza odbyła się  w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Więcej… dodano dn. 17.06.21
 
„Mój dzienniczek lektur” – konkurs czytelniczy
    

W czerwcu 2021 roku  został rozwiązany konkurs czytelniczy dla klas II pt. „Mój dzienniczek lektur”.

Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie dzienniczka lektur na podstawie przeczytanych książek (minimum 6) i przekazanie go do biblioteki.

Więcej… dodano dn. 11.06.21
 
Konkurs plastyczny dla klas trzecich „By czytać się chciało, zrób zakładkę wspaniałą”
    

W maju odbył się konkurs plastyczny dla klas trzecich „By czytać się chciało, zrób zakładkę wspaniałą” organizowany przez szkolną bibliotekę.

 

Więcej… dodano dn. 14.05.21
 
„Bookshelf tour”, czyli pokaż swoją półkę z książkami - konkurs fotograficzny dla uczniów klas I
    

W marcu biblioteka szkolna zorganizowała konkurs dla naszych najmłodszych uczniów, którego celem było wykonanie ciekawej fotografii swojej półki z książkami.

W konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich klas pierwszych.

 

Więcej… dodano dn. 23.03.21
 
Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny "Książka najlepszym przyjacielem"
    

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 odbył się w listopadzie Międzyszkolny Konkurs pt. „Książka najlepszym przyjacielem”. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w tym roku zamiast recytacji uczniowie prezentowali swoje umiejętności poetyckie i plastyczne.

W konkursie wzięły udział następujące szkoły: SP nr 15, SP nr 11, SP nr 8, SP nr 16, SP nr 20, SP nr 21, SP nr 3, SP nr 17. Uczniowie z klas 1-4 zaprezentowali prace plastyczne, natomiast ich starsi koledzy z klas 5-8 napisali wiersze na temat książek i czytelnictwa.

 

Więcej… dodano dn. 08.12.20
 
BIBLIOTEKA ZAPRASZA, CZYLI UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA
  

W ostatnich dniach października uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki szkolnej. Pasowanie na czytelnika wyglądało jednak inaczej niż w poprzednich latach. Z powodu epidemii Covid-19 pierwszoklasiści nie mogli wejść do biblioteki, ale panie bibliotekarki zapoznały ich z regulaminem biblioteki i wytłumaczyły, jak należy wypożyczać książki.

 

Więcej… dodano dn. 10.11.20
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.