Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Biblioteka - Wydarzenia
ROK SZKOLNY

2021/2022

dodano dn. 29.09.21
 
Tydzień Bibliotek
    

W dniach  8-15 maja br. odbędzie się XIX edycja ogólnopolskiej akcji promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia to  „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

 

Więcej… dodano dn. 17.05.22
 
Spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską
    

27 kwietnia 2022  w MOK-u odbyło się dwa spotkania autorskie z Renatą Piątkowską pt. „Zbój, Mruk i reszta, czyli nasi bracia mniejsi…”, zorganizowane przez SBP.

 Aż 5 klas z naszej szkoły mogło uczestniczyć w tej imprezie, co było dla naszej placówki dużym wyróżnieniem.

Podczas spotkania pisarka przybliżyła zwierzęcych bohaterów swoich książek. Spotkania moderowała Malwina Kożurno.

Więcej… dodano dn. 06.05.22
 
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
    

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji bibliotekarze wraz z uczennicami z klasy 8d, pracującymi w bibliotece w ramach wolontariatu, odwiedzili kilka klas z nauczania początkowego. Zachęcaliśmy dzieci do korzystania z naszej biblioteki i czytania książek.

Więcej… dodano dn. 08.04.22
 
Konkurs plastyczny dla klas 1-2 "Mój ulubiony bohater książkowy"
    Dla klas 1 i 2 zorganizowaliśmy konkurs plastyczny  „Mój ulubiony bohater książkowy”. Uczniowie mieli w dowolnej technice plastycznej przedstawić swoją ulubioną postać literacką. Wszystkie prace przyniesione do biblioteki zostały obejrzane i ocenione przez jury, które wybrało spośród nich najlepsze i przyznało nagrody i wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.
Więcej… dodano dn. 08.04.22
 
Konkurs plastyczny „Książki w mojej rodzinie, czyli czytelnicze drzewo genealogiczne”
    

Był  to konkurs  przeznaczony był dla uczniów klas 3 i 4. Należało wykonać pracę przedstawiającą drzewo genealogiczne swojej rodziny, z podaniem ulubionej książki z dzieciństwa każdego z jej członków.

Prace, wykonane w ramach naszego konkursu były bardzo pomysłowe i starannie wykonane. Jury miało sporą trudność z wybraniem i nagrodzeniem najlepszych prac.

Więcej… dodano dn. 25.03.22
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Książka najlepszym przyjacielem”
                 Na przełomie listopada i grudnia odbyła się ósma już edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Książka najlepszym przyjacielem”, organizowanego corocznie przez naszą bibliotekę. Kolejny już raz, z uwagi na trwającą pandemię, formuła konkursu była nieco inna. Tym razem uczestnicy mieli nagrać i przysłać krótkie filmiki z prezentacją wybranego fragmentu dowolnej baśni. W konkursie wzięli udział przedstawiciele sądeckich szkół podstawowych. Rywalizowali oni w dwóch  kategoriach wiekowych – klas 2-4 i 5-8. Jury wybrało zwycięzców, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy.
Więcej… dodano dn. 15.02.22
 
Pierwsza wizyta w bibliotece, czyli pasowanie na czytelnika
    

W środę, 15 grudnia 2021 roku, uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika biblioteki szkolnej.

W świat biblioteki wprowadziła Królowa Książek, która wraz z pomocnikami zapoznała pierwszoklasistów z zasadami korzystania z dostępnych zbiorów.

 
Więcej… dodano dn. 16.12.21
 
Dzień Postaci z Bajek
     

W piątek, 5 listopada 2021 roku, obchodziliśmy niezwykłe święto, a mianowicie Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji wolontariusze działający w naszej szkole wraz z paniami z biblioteki przygotowali niespodziankę dla najmłodszych uczniów, czyli przedszkolaków.

Więcej… dodano dn. 13.11.21
 
„Mistrz pięknego czytania”
     

W piątek, 22 października odbył się konkurs czytelniczy dla klas drugich pt. „Mistrz pięknego czytania”

Wzięli w nim udział przedstawiciele drugoklasistów, którzy mieli zaprezentować wzorowe czytanie fragmentu książki „Zaczarowana zagroda” autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów. Komisja konkursowa, w składzie mgr Wanda Zapiór, mgr Agnieszka Michalik i mgr Halina Klimek – Połomska, sprawdzała poprawność czytanego tekstu, liczyło się również tempo czytania oraz właściwa intonacja. Spośród dwudziestu uczestników komisja wybrała zwycięzcę, nadając mu tytuł Mistrza i wręczając pamiątkowy medal oraz czterech wicemistrzów.

Więcej… dodano dn. 27.10.21
 
29 września – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
    

Dzisiejszego dnia uczniowie klas 1-3 gościli na swoich lekcjach przedstawicieli ZHP z I Nowosądeckiej Drużyny Wędrowniczej „Czarna Jedynka”. Harcerze przeczytali dzieciom fragmenty ciekawych książek autorstwa Astrid Lindgren i Roalda Dahla.

Więcej… dodano dn. 29.09.21
 
ROK SZKOLNY

2020/2021

dodano dn. 10.11.20
 
Spotkanie z Michałem Rusinkiem
    

W dniu 15 czerwca klasa 2b wzięła udział w spotkaniu autorskim z Michałem Rusinkiem. Była to  wspaniała nagroda dla Sądeckiej Biblioteki i jej Czytelników za udział w akcji Kinder Mleczna Kanapka Przerwa na Wspólne Czytanie i przekazanie książek do wspólnego czytania. Impreza odbyła się  w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Więcej… dodano dn. 17.06.21
 
„Mój dzienniczek lektur” – konkurs czytelniczy
    

W czerwcu 2021 roku  został rozwiązany konkurs czytelniczy dla klas II pt. „Mój dzienniczek lektur”.

Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie dzienniczka lektur na podstawie przeczytanych książek (minimum 6) i przekazanie go do biblioteki.

Więcej… dodano dn. 11.06.21
 
Konkurs plastyczny dla klas trzecich „By czytać się chciało, zrób zakładkę wspaniałą”
    

W maju odbył się konkurs plastyczny dla klas trzecich „By czytać się chciało, zrób zakładkę wspaniałą” organizowany przez szkolną bibliotekę.

 

Więcej… dodano dn. 14.05.21
 
„Bookshelf tour”, czyli pokaż swoją półkę z książkami - konkurs fotograficzny dla uczniów klas I
    

W marcu biblioteka szkolna zorganizowała konkurs dla naszych najmłodszych uczniów, którego celem było wykonanie ciekawej fotografii swojej półki z książkami.

W konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich klas pierwszych.

 

Więcej… dodano dn. 23.03.21
 
Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny "Książka najlepszym przyjacielem"
    

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 odbył się w listopadzie Międzyszkolny Konkurs pt. „Książka najlepszym przyjacielem”. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w tym roku zamiast recytacji uczniowie prezentowali swoje umiejętności poetyckie i plastyczne.

W konkursie wzięły udział następujące szkoły: SP nr 15, SP nr 11, SP nr 8, SP nr 16, SP nr 20, SP nr 21, SP nr 3, SP nr 17. Uczniowie z klas 1-4 zaprezentowali prace plastyczne, natomiast ich starsi koledzy z klas 5-8 napisali wiersze na temat książek i czytelnictwa.

 

Więcej… dodano dn. 08.12.20
 
BIBLIOTEKA ZAPRASZA, CZYLI UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA
  

W ostatnich dniach października uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki szkolnej. Pasowanie na czytelnika wyglądało jednak inaczej niż w poprzednich latach. Z powodu epidemii Covid-19 pierwszoklasiści nie mogli wejść do biblioteki, ale panie bibliotekarki zapoznały ich z regulaminem biblioteki i wytłumaczyły, jak należy wypożyczać książki.

 

Więcej… dodano dn. 10.11.20
 
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
    


Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku w naszej bibliotece został zorganizowany konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas drugich, którzy w ubiegłym roku nie mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami ze względu na epidemię koronawirusa i obowiązek pozostania w domach na zdalnym nauczaniu.

 

Więcej… dodano dn. 10.11.20
 
Konkurs plastyczny "Mój ulubiony bohater książkowy"
    

Sądecka Biblioteka Publiczna zorganizowała konkurs plastyczny dla przedszkolaków i klas 1-3: "Mój ulubiony bohater książkowy".

Nasza biblioteka przeprowadziła szkolny etap tego konkursu. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały przesłane do SPB.


 

Więcej… dodano dn. 12.11.20
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.