Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu - Biblioteka - Wydarzenia
ROK SZKOLNY

2021/2022

dodano dn. 29.09.21
 
Pierwsza wizyta w bibliotece, czyli pasowanie na czytelnika
    

W środę, 15 grudnia 2021 roku, uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika biblioteki szkolnej.

W świat biblioteki wprowadziła Królowa Książek, która wraz z pomocnikami zapoznała pierwszoklasistów z zasadami korzystania z dostępnych zbiorów.

 
Więcej… dodano dn. 16.12.21
 
Dzień Postaci z Bajek
     

W piątek, 5 listopada 2021 roku, obchodziliśmy niezwykłe święto, a mianowicie Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji wolontariusze działający w naszej szkole wraz z paniami z biblioteki przygotowali niespodziankę dla najmłodszych uczniów, czyli przedszkolaków.

Więcej… dodano dn. 13.11.21
 
„Mistrz pięknego czytania”
     

W piątek, 22 października odbył się konkurs czytelniczy dla klas drugich pt. „Mistrz pięknego czytania”

Wzięli w nim udział przedstawiciele drugoklasistów, którzy mieli zaprezentować wzorowe czytanie fragmentu książki „Zaczarowana zagroda” autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów. Komisja konkursowa, w składzie mgr Wanda Zapiór, mgr Agnieszka Michalik i mgr Halina Klimek – Połomska, sprawdzała poprawność czytanego tekstu, liczyło się również tempo czytania oraz właściwa intonacja. Spośród dwudziestu uczestników komisja wybrała zwycięzcę, nadając mu tytuł Mistrza i wręczając pamiątkowy medal oraz czterech wicemistrzów.

Więcej… dodano dn. 27.10.21
 
29 września – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
    

Dzisiejszego dnia uczniowie klas 1-3 gościli na swoich lekcjach przedstawicieli ZHP z I Nowosądeckiej Drużyny Wędrowniczej „Czarna Jedynka”. Harcerze przeczytali dzieciom fragmenty ciekawych książek autorstwa Astrid Lindgren i Roalda Dahla.

Więcej… dodano dn. 29.09.21
 
ROK SZKOLNY

2020/2021

dodano dn. 10.11.20
 
Spotkanie z Michałem Rusinkiem
    

W dniu 15 czerwca klasa 2b wzięła udział w spotkaniu autorskim z Michałem Rusinkiem. Była to  wspaniała nagroda dla Sądeckiej Biblioteki i jej Czytelników za udział w akcji Kinder Mleczna Kanapka Przerwa na Wspólne Czytanie i przekazanie książek do wspólnego czytania. Impreza odbyła się  w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Więcej… dodano dn. 17.06.21
 
„Mój dzienniczek lektur” – konkurs czytelniczy
    

W czerwcu 2021 roku  został rozwiązany konkurs czytelniczy dla klas II pt. „Mój dzienniczek lektur”.

Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie dzienniczka lektur na podstawie przeczytanych książek (minimum 6) i przekazanie go do biblioteki.

Więcej… dodano dn. 11.06.21
 
Konkurs plastyczny dla klas trzecich „By czytać się chciało, zrób zakładkę wspaniałą”
    

W maju odbył się konkurs plastyczny dla klas trzecich „By czytać się chciało, zrób zakładkę wspaniałą” organizowany przez szkolną bibliotekę.

 

Więcej… dodano dn. 14.05.21
 
„Bookshelf tour”, czyli pokaż swoją półkę z książkami - konkurs fotograficzny dla uczniów klas I
    

W marcu biblioteka szkolna zorganizowała konkurs dla naszych najmłodszych uczniów, którego celem było wykonanie ciekawej fotografii swojej półki z książkami.

W konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich klas pierwszych.

 

Więcej… dodano dn. 23.03.21
 
Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny "Książka najlepszym przyjacielem"
    

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 odbył się w listopadzie Międzyszkolny Konkurs pt. „Książka najlepszym przyjacielem”. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w tym roku zamiast recytacji uczniowie prezentowali swoje umiejętności poetyckie i plastyczne.

W konkursie wzięły udział następujące szkoły: SP nr 15, SP nr 11, SP nr 8, SP nr 16, SP nr 20, SP nr 21, SP nr 3, SP nr 17. Uczniowie z klas 1-4 zaprezentowali prace plastyczne, natomiast ich starsi koledzy z klas 5-8 napisali wiersze na temat książek i czytelnictwa.

 

Więcej… dodano dn. 08.12.20
 
BIBLIOTEKA ZAPRASZA, CZYLI UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA
  

W ostatnich dniach października uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki szkolnej. Pasowanie na czytelnika wyglądało jednak inaczej niż w poprzednich latach. Z powodu epidemii Covid-19 pierwszoklasiści nie mogli wejść do biblioteki, ale panie bibliotekarki zapoznały ich z regulaminem biblioteki i wytłumaczyły, jak należy wypożyczać książki.

 

Więcej… dodano dn. 10.11.20
 
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
    


Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku w naszej bibliotece został zorganizowany konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas drugich, którzy w ubiegłym roku nie mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami ze względu na epidemię koronawirusa i obowiązek pozostania w domach na zdalnym nauczaniu.

 

Więcej… dodano dn. 10.11.20
 
Konkurs plastyczny "Mój ulubiony bohater książkowy"
    

Sądecka Biblioteka Publiczna zorganizowała konkurs plastyczny dla przedszkolaków i klas 1-3: "Mój ulubiony bohater książkowy".

Nasza biblioteka przeprowadziła szkolny etap tego konkursu. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały przesłane do SPB.


 

Więcej… dodano dn. 12.11.20
 
Spotkania on-line z pisarzami
    

Wychodząc naprzeciw potrzebom obecnej sutuacji, Sądecka Biblioteka Publiczna zorganizowała we wrześniu i październiku dwa spotkania autorskie ze znanymi i lubianymi przez dzieci pisarzami - Grzegorzem Kasdepke i Barbarą Gawryluk.

SBP od lat organizuje spotkania z pisarzami na żywo - uczniowie naszej szkoły są zawsze na nie zapraszani i chętnie w nich uczestniczą.

Teraz też kilka klas wzięło udział w tych spotkaniach. I ucznowie byli także  bardzo zadowoleni - mimo, że spotkanie odbywało się on-line.

    

 

Więcej… dodano dn. 13.11.20
 
ROK SZKOLNY

2019/2020

dodano dn. 26.06.20
 
„Tysiąc powodów, by czytać” - konkurs Empiku
   

      W październiku nasza szkoła wzięła udział w konkursie Empik „Tysiąc powodów, by czytać”. Na pracę plastyczną wykonaną przez uczniów klasy 6d można było głosować za pomocą aplikacji mobilnej Empiku od 24.10. do 28.11.2019 r. Dziękujemy za wsparcie naszej szkoły głosami – wiemy, że niektórzy oddawali je regularnie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zachęcić do zabawy większą liczbę osób.

 

dodano dn. 03.12.19
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Ksiażka Najlepszym Przyjacielem"
    

     20 listopada odbyła się siódma już edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Książka najlepszym przyjacielem”, organizowanego corocznie przez naszą bibliotekę.

 W konkursie brali udział przedstawiciele sądeckich szkół podstawowych. Rywalizowali oni w dwóch  kategoriach wiekowych – klas 2-4 i 5-8.
Więcej… dodano dn. 25.11.19
 
Pasowanie na czytelnika
    

W pierwszych tygodniach listopada pierwszoklasiści wkroczyli w progi szkolnej biblioteki. Po uroczystym pasowaniu na czytelnika, poprzedzonym występem artystycznym przygotowanym przez starsze koleżanki z klasy 6d, uczniowie klas pierwszych otrzymali legitymacje biblioteczne. Ponadto obdarowani zostali zakładkami, a także pamiątkowymi zbiorami wierszy i opowiadań „Pierwsze czytanki dla…” przygotowanymi w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przez Instytut Książki pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

 

Więcej… dodano dn. 15.11.19
 
Spotkanie z pisarką Anną Onichimowską
    

      W dniu 23 października klasa 3b wzięła udział w spotkaniu z pisarką, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci SBP w Nowym Sączu. Tym razem gościem biblioteki była pani Anna Onichimowska, polska autorka poczytnych książek dla dzieci i młodzieży, scenariuszy filmowych i teatralnych oraz słuchowisk radiowych. Pisarka za swoją twórczość otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia literackie w Polsce i za granicą, a w latach 1995–2003 była przewodniczącą polskiej sekcji IBBY.

 

Więcej… dodano dn. 23.10.19
 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.