Sejmik Uczniowski pod hasłem: "Pomagam, bo lubię i chcę"
wtorek, 05 maja 2015 14:53
     W kwietniu odbyła się w Naszej Szkole kolejna edycja Sejmiku Uczniowksiego. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: "Pomagam, bo lubię i chcę." Inspracją tego tematu była kampania Kilometry Dobra. Jest to ogólnopolska akcja, mająca na celu próbę pobicia rekordu Guinessa w układaniu ciągu 1 złotowych monet oraz zebranie funduszy na realizację celów społecznych przez 30 organizacji biorących w niej udział. Obecny rekord należy do Austriaków - ponad 75 km jednocentówek.

Reprezentanci klas IV - VI w oparciu o przyniesione materiały wykonywali plakat, któremu nadali jeden z wylosowanych tytułów - "Ludzie w potrzebie", "Wołanie o pomoc", "Inni potrzebują Twojej pomocy." Po zakończonej pracy jedna osoba z każdej grupy prezentowała plakat. W kolejnej części Sejmiku, uczniowie wzięli udział w debacie - "Jak my, uczniowie szkoły podstawowej, możemy pomóc?"
Wszystkie odpowiedzi świadczyły o tym, że Nasi podopieczni doskonale się orientują we wszystkich akcjach organizowanych na terenie Naszej Szkoły. Jest to ogromny powód do dumy. Ostatnią część spotkania kończyły "złote myśli" Naszych Uczniów. Wszystkie klasy potwierdziły swoimi wypowiedziami, że hasło "Pomagam, bo lubię i chcę" jest przez Nich stosowane na każdy dzień.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność oraz za zaangażowanie i oczywiście zapraszamy za rok.