Warsztaty animacji komputerowej
poniedziałek, 16 czerwca 2014 07:49

Uczennice naszej szkoły Katarzyna Zapiór z kl.6b i Kinga Młynarczyk z kl.4a brały udział w warsztatach animacji  zorganizowanych przez Centrum „Kana” w Nowym Sączu. Warsztaty trwały od m-ca marca do końca maja br. Dziewczynki w czasie warsztatów tworzyły wraz z pięcioma innymi uczennicami sądeckich szkół animowany film pt. „Święty Jan Paweł II oczami dzieci”.

Uroczyste zakończenie  warsztatów miało miejsce 10 czerwca w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży „Kana”. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki. Powstania dzieła gratulowali dzieciom goście pokazu, ks. Lesław Wąchała oraz pan Marian Górnicki z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Nowego Sącza. Na zakończenie spotkania pani  Anna Lipińska-Zwolińska, dyrektor Centrum, zapowiedziała przekazanie filmu kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi oraz do Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Film jest dziękczynieniem za kanonizację papieża Polaka.