Jasełka 2013
wtorek, 14 stycznia 2014 19:38

„Narodził się w stajence nasz Pan i Król,

Idzie leczyć ludzkie nędze, leczyć ludzki ból.

Idzie szczęście dać na świecie, skąpanym od łez,

Idzie dobrym dać otuchę, złu położyć kres.”

W dniu 16 grudnia 2013 roku grupa uczniów z klas II- VI zaprezentowała społeczności szkolnej jasełka. Współczesne ujęcie tematyki bożonarodzeniowej sprawiło, że idea jedności i pojednania w imię Bożej Miłości stała się bliska każdemu uczniowi. Wspólne kolędowanie, odwołanie się do tradycji regionalnych wprawiło wszystkich w radosny, świąteczny nastrój.

Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów koła teatralnego oraz chóru szkolnego. Nad całością przedstawienia jasełkowego czuwali następujący nauczyciele:

inscenizacja: Marzena Matusik, Joanna Życzyńska,

oprawa muzyczna: Dorota Barczyk, Justyna Kuciel, Piotr Góra,

taniec: Sylwia Ruchała,

oprawa plastyczna: Katarzyna Kotkowska, Kinga Trojnarska,

nagłośnienie: Edyta Kołodziej.

Należy przy tym nadmienić, iż nasza grupa teatralno-wokalna w dniu 15 grudnia 2013 r. zaprezentowała repertuar jasełkowy także podczas uroczystej wigilii, na którą zostały zaproszone osoby starsze, chore i niepełnosprawne. Uroczystość ta została przygotowana przez Stowarzyszenie „Beskidzkie Więzi” oraz Barbarę Jurowicz i Artura Czerneckiego.

Więcej na ten temat: http://www.nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/10034