Turniej Boccia 2013
poniedziałek, 21 października 2013 09:47

Integracja, rehabilitacja i dobra zabawa z udziałem uczniów sp20 w Nowy Sączu

1 października 2013 na hali MOSIR odbył się 7 TURNIEJ BOCCIA . W turnieju wzięły udział 2 drużyny z naszej szkoły w składzie: Nina Berowska (4a), Julia Szołdrowska (4a), Klaudia Wiktor(4a) , Piotr Młynarczyk (4a), Emilia Kowalska (5a),  Filip Lorek (1a), Rafał Cięciwa (1a) pod opieką pań: Edyty Kołodziej i Katarzyny Kotkowskiej.

Uczestnicy rozegrali kilka  meczy z zawodnikami z różnych placówek. Oprócz rywalizacji drużynowej podczas zawodów, dzieciom towarzyszyła dobra zabawa. Nasi szkolni sportowcy chętnie pięli się  w górę na  ściance wspinaczkowej pod okiem cierpliwych i życzliwych instruktorów. Zawody zakończyły się uroczystym wręczeniem medali, dyplomów oraz upominków.

*DLA ZAINTERESOWANYCH BOCCIA

BOCCIA jest dyscypliną paraolimpijską, posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne, ale jest także doskonałą grą dla pełnosprawnych - sprawdza się jako gra integracyjna.
BOCCIA poza kształtowaniem sprawności fizycznej daje możliwości integracyjnego działania w atmosferze tolerancji i poszanowania inności fizycznej.
BOCCIA ma proste zasady, nie stawia graczom żadnych ograniczeń wiekowych lub sprawnościowych, nie wymaga drogiego sprzętu ani nawet sal sportowych. Posiada nieskończenie wiele rozwiązań taktycznych.
W BOCCIĘ można grać niemal w każdych warunkach i z powodzeniem wykorzystać ją w czasie różnorodnych zajęć o charakterze rekreacyjno-sportowym, na lekcjach wychowania fizycznego, zajęciach pozalekcyjnych, festynach, obozach i koloniach, a także w działaniach terapeutycznych.