Dzień Tradycji
poniedziałek, 19 grudnia 2022 09:47

16 grudnia 2022 roku odbył się kolejny Dzień Tradycji. Tym razem przenieśliśmy się do średniowiecznej Polski. Holl szkoły został jak zwykle pięknie udekorowany – poza wspaniałą choinką były stragany z owocami, podpłomykami, pierniczkami i chlebem ze smalcem. No i oczywiście pięknie wykonane przez uczniów herby – na wzór tych średniowiecznych. Obowiązywały oczywiście stroje z epoki. Były też pieczone pierniczki - wszędzie roznosił się ich korzenny zapach.

 

Imprezę uświetnił występ chóru „Scherzo” z I Liceum im. Jana Długosza. Mogliśmy usłyszeć m. in. pierwszy hymn Polski – słynną „Bogurodzicę”. Uczniowie z tej szkoły, należący do orszaku swojego patrona, zadawali naszym uczniom pytania z historii Polski. Za dobre odpowiedzi były małe nagrody.

Po zakończonym występie przez szkołę przemaszerował barwny korowód. Każda klasa przygotowała swój herb, który był niesiony przez najładniej przebranego ucznia z danej klasy.

W salach odbyły się poczęstunki. Dekorowane były pierniczki i wykonywane ozdoby choinkowe.

Rozwiązywany był też test  ze znajomości historii naszego miasta. Uczniowie obejrzeli także filmy: zerówki i klasy pierwsze – „Jak żyli ludzie 1000 lat temu”, klasy starsze  „Życie codzienna w początkach państwa Polskiego”.


Serdecznie dziękujemy za pomoc:

 

  • młodzieży z I LO "Orszak Jana Długosza" - z opiekunem Panem mgr Jackiem Tomasikiem,
  • chórowi "Scherzo" - dr Andrzejowi Citakowi,
  • Paniom: Magdalenie i Kindze Cięciwa,
  • Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Piątkowej,
  • Państwu Mróz,
  • OBI Nowy Sącz,
  • Sądeckiej Spółdzielni Ogrodniczej "Ziemia Sądecka".

 
 
Galeria

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.