Klasa 3b na spotkaniu z pisarką Agnieszką Frączek w SBP.
czwartek, 20 października 2022 08:17

18 października klasa 3d wzięła udział w spotkaniu z panią Agnieszką Frączek, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Podczas spotkania pisarka prezentowała swoje książki opowiadała o swojej pracy, a także życiu prywatnym (m. in. o swoich kotach, których ma bardzo wiele, bo jest ich zapaloną miłośniczką). Uczestnicy spotkania mogli zakupić sobie książki jej autorstwa. Pani Frączek wpisywała w nich dedykację. Książka z autografem jest bardzo cenną pamiątką z takiego spotkania. A na zakończenie spotkania wspólne zdjęcie. Teraz lektura na pewno będzie się lepiej czytać!

Agnieszka Frączek – doktor habilitowany językoznawstwa, germanistka i leksykograf. Pisze także dla dzieci.  Jest autorką m.in. lektury szkolnej dla klas 1-3 pt. „Rany Julek, czyli jak Julian Tuwim został poetą”.

W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie, opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi. Stworzyła także serię książek logopedycznych.

Jest laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. W 2019 roku otrzymała tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.