Konkurs Recytatorski pt. „Jesienne wiersze polskich poetów”
wtorek, 04 października 2022 07:10

Nasza szkolna biblioteka zaprasza do udziału w Konkursie Recytatorskim pt. „Jesienne wiersze polskich poetów”, który odbędzie się 26 października 2022 roku. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas 2-4.

Zapraszamy!

Cele konkursu:

• Popularyzacja literatury pięknej.
  • Dbałość o kulturę żywego słowa.
  • Stwarzanie dzieciom i młodzieży możliwości zaprezentowania wartościowych utworów. Rozwijanie u dzieci i młodzieży postawy twórczej oraz pobudzanie ich wrażliwości artystyczno-literackiej.
  • Promocja biblioteki („Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych”), czytelnictwa, popularyzacjautworów polskich poetów.

Zasady uczestnictwa:

1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas II – IV.

2. Każdy uczestnik zobowiązany jest przygotować wiersz (lub fragment wiersza) o jesieni autorstwa polskiego poety o łącznym czasie prezentacji do 5 minut.

3. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie uczestnictwa do biblioteki do 10 października 2022 roku.

Warunki oceny:

Przy ocenie uczestników Jury konkursowe weźmie pod uwagę:

a) dobór tekstu do predyspozycji ucznia - dopasowanie tekstu do wieku i predyspozycji recytatora (0-2 punkty),

b) dykcję i wyrazistość - staranną wymowę, prawidłową artykulację głosek, właściwe akcentowanie wyrazów (0-4 punkty),

c) interpretację utworu - modulowanie głosem, właściwe akcentowanie ważnych treści utworu, respektowanie znaków interpunkcyjnych, właściwe tempo wygłaszania tekstu, bezbłędne

opanowanie pamięciowe, oryginalność występu recytatora.

Wybór wierszy o jesieni dostępny jest w bibliotece szkolnej.