Owocowo znaczy zdrowo
wtorek, 04 października 2022 00:00

Podczas piątkowych zajęć techniki klasa 3d za sprawą PROJEKTU "LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI" komponowała sałatkę owocową. Na początku zajęć uczniowie zaznajomili się z poszczególnymi owocami, nazwali je, pogrupowali na krajowe i egzotyczne. Dowiedzieli się jak ważne jest spożywanie dużej ilości owoców w codziennej zbilansowanej diecie. Zapoznali się z zadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas wykonywania posiłku. Następnie otrzymali  kolorowe fartuszki, miski, deski  i wszelkie przyrządy do mieszania zdrowych przekąsek.  Przyrządy te stanowią wyposażenie sali z powyższego Projektu.  Uczniowie z chęcią wykonywali powierzone im zadania.  W celu wzmocnienia smaku sałatki, uczniowie dodali jogurt naturalny odrobinę miodu, czy różnego rodzaju orzechów, które stanowią źródło kwasów tłuszczowych wpływających na prawidłowy rozwój mózgu.