Górscy podróżnicy z 3a
wtorek, 24 maja 2022 07:38

18 maja klasa 3 a wybrała się na wycieczkę do Zakopanego. Uczniowie zwiedzili Muzeum Tatrzańskie, poznali zwierzęta zamieszkujące tamtejsze okolice. Zobaczyli skocznie narciarskie-Wielką Krokiew, zaznajomili się z tradycjami i zwyczajami górali, podziwiali ich chaty. Udaliśmy się również do Sanktuarium Fatimskiego i poznaliśmy historię budowy kościoła.  Kolejną atrakcją był wyjazd kolejką na Gubałówkę- skąd rozpościerał się niesamowity widok na zapierające dech w piersiach Tatry. Udaliśmy się także na Krupówki i tamtejsze stragany, na których zostały zakupione pamiątki.

Ostatnią atrakcją był rejs statkiem po jeziorze Czortyńskim i spacer w pobliżu Zamku w Niedzicy. Uczniowie wrócili niesamowicie zmęczeni z bagażem pełnym miłych wspomnień poznając po raz kolejny piękno naszego kraju.