Tydzień Bibliotek - harmonogram
Tydzień Bibliotek - harmonogram
sobota, 07 maja 2022 18:42

W dniach  8-15 maja br. odbędzie się XIX edycja ogólnopolskiej akcji promocji czytelnictwa i bibliotek –Tydzień Bibliotek. Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia to „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

 

Tydzień Bibliotek to święto wszystkich czytelników oraz znakomita okazja, by odwiedzić szkolną bibliotekę i wziąć udział w przygotowanych akcjach:

 

9 maja

Ścianka inspiracji czytelniczych – zachęcamy uczniów i nauczycieli do zapisania tytułów ulubionych książek, autorów lub cytatów, które uważają za najbardziej inspirujące, najzabawniejsze, najciekawsze.

Uwolnij książkę! zapraszamydo zostawiania przeczytanych książek w specjalnie przeznaczonym do tego celu regału na holu szkoły, po to, by inni czytelnicy mogli je przeczytać i znów puścić w obieg.

Łamańce językowe - doskonała zabawa, a jednocześnie ćwiczenie dykcji. Łamańce językowe bywają naprawdę trudne – chętnych zapraszamy do biblioteki, by zmierzyli się z przygotowanymi wierszykami. Na najlepszych czekają słodkie nagrody!

 

10 maja

Plebiscyt czytelników biblioteki: „Najciekawsza książka w roku szkolnym 2021/2022” – wszyscy chętni uczniowie z klas 1-8 mogą zagłosować na swoją ulubioną książkę. Wystarczy na karteczce zapisać tytuł utworu i wrzucić do skrzynki znajdującej się na holu szkoły.

Tajemnice skrzyni – zabawa dla uczniów klas 1-3 polegająca na odgadnięciu tytułu książki na podstawie wyciągniętych ze skrzyni przedmiotów.


11 maja

Biblioteczne abecadło – zbierz litery, ułóż hasło! – na chętnych w bibliotece czekają rozsypanki wyrazowe, z których należy ułożyć tytuł książki.

Najlepsi czytelnicy w szkolena holu szkoły zostanie zawieszona lista najlepszych czytelników z klas 1-8.

Maraton czytania – przez cały dzień, w godzinach pracy biblioteki wybrani uczniowie z klas 1-8 będą czytali w bibliotece dwie przygotowane książki. Uczniowie będą się wymieniali co 15 minut.

 

12 maja

Zagadka literacka – Zgaduj zgadula! – zagadki, rebusy, wykreślanki będą czekać w bibliotece na uczniów klas 1-3.

Alfabet książek – konkurs dla uczniów klas 4-8. Na tablicy holu szkoły zostaną przypięte dwie litery. Na uczniów, którzy podadzą najwięcej tytułów książek rozpoczynających się na te właśnie litery czekają słodkie niespodzianki.

 

13 maja

Podaruj książkę bibliotece szkolnej! – jeśli masz w domu książkę, której już nie czytasz i chcesz się nią podzielić z innymi - ofiaruj ją naszej bibliotece. Wzbogaci to nasz księgozbiór i przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w naszej szkole. Prosimy o książki atrakcyjne i w dobrym stanie. Do każdej podarowanej książki zostanie wklejona karteczka z informacją o darczyńcy.

Spotkania z pisarzami – wystawa fotografii i autografów.

Zaprojektuj maskotkę biblioteki – mola książkowego. Konkurs dla wszystkich uczniów do końca maja na wykonanie bibliotecznej maskotki. Inspiracji można szukać w Internecie. Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone.


Zapraszamy!

 

 

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.