Spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską
piątek, 06 maja 2022 09:54

27 kwietnia 2022  w MOK-u odbyło się dwa spotkania autorskie z Renatą Piątkowską pt. „Zbój, Mruk i reszta, czyli nasi bracia mniejsi…”, zorganizowane przez SBP.

Aż 5 klas z naszej szkoły mogło uczestniczyć w tej imprezie, co było dla naszej placówki dużym wyróżnieniem.

Podczas spotkania pisarka przybliżyła zwierzęcych bohaterów swoich książek. Spotkania moderowała Malwina Kożurno.

Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni. Udało się nam też zdobyć kolejną książkę z autografem pisarza do naszej bibliotecznej kolekcji.

Renata Piątkowska – znana i ceniona autorka ponad 50 książek dla dzieci i młodzieży. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, jest ambasadorką akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Zdobyła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren, pierwsze miejsce w konkursie „Przecinek i Kropka” oraz statuetkę Koziołka Matołka w konkursie im. Kornela Makuszyńskiego. Za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłowicz. Została także uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI.