Pierwsza wizyta w bibliotece, czyli pasowanie na czytelnika
Pierwsza wizyta w bibliotece, czyli pasowanie na czytelnika
czwartek, 16 grudnia 2021 11:03

W środę, 15 grudnia 2021 roku, uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika biblioteki szkolnej.

W świat biblioteki wprowadziła Królowa Książek, która wraz z pomocnikami zapoznała pierwszoklasistów z zasadami korzystania z dostępnych zbiorów.

 

Uczniowie z uwagą wysłuchali jej słów, a potem odgadywali zagadki, które zadawały dwa moliki książkowe – Zwojek i Czytek. Następnie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, że będą właściwie korzystać z biblioteki i oficjalnie zostały pasowane na czytelnika. Panie bibliotekarki miały przygotowane dla nich prezenty – każdy otrzymał kolorową kartę czytelnika  oraz  książkę „Pierwsze abecadło”  i poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na koniec wszyscy uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książki i obdarowani słodkimi lizakami, z uśmiechem na twarzy wrócili do swoich klas. Mamy nadzieję, że często będziemy ich gościć w szkolnej bibliotece.

 
 
Galeria

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.