Udział klasy 6a w konkursie "Charakteryzuj jak Barbacki"
piątek, 10 grudnia 2021 08:17

Uczniowie klasy 6a wzięli udział w konkursie "Charakteryzuj jak Barbacki", zorganizowanym przez Sądecką Bibliotekę Publiczną. Jego celem było stworzenie charakteryzacji i próba upodobnienia się do swojego ulubionego bohatera książkowego. Konkurs ten nawiązywał do działalności charakteryzatorskiej Bolesława Barbackiego, współorganizatora teatru amatorskiego przy Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” (Towarzystwo Dramatyczne), gdzie pełnił rolę  aktora, reżysera i scenarzysty, dbającego o charakteryzację aktorów i scenografię spektakli. Tu wyróżnienie otrzymały dwie uczennice z klasy 6a – Lena Florek i Milena Olszanecka, które ucharakteryzowały się na bohaterki książki Lucy Maud Montgomery " Ania z Zielonego Wzgórza - Anię Shirley i Dianę Barry.

Pozostałe charakteryzacje to:

Damian Włodarczyk- Hermes