Obchody Roku Bolesława Barbackiego
Obchody Roku Bolesława Barbackiego
piątek, 10 grudnia 2021 07:56

3 grudnia br. uroczyście zakończone zostały obchody Roku Bolesława Barbackiego zainicjowane przez Prezydenta Miasta Ludomira Handzla. W Małej Galerii zebrali się laureaci licznych konkursów, którzy przez ostatni rok tworzyli inspirując się pracami artysty. Pośród nagrodzonych znaleźli się także nasi uczniowie. Uczestniczyli oni w dwóch konkursach z cyklu "Bądź jak Barbacki" ogłoszonych przez Sądecką Bibliotekę Publiczną.

 

Pierwszym z nich był konkurs "Maluj jak Barbacki". Był przeznaczony dla młodszych dzieci. Polegał na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej, przedstawiającej zwierzęta. Miał też na celu popularyzację rysunku przedstawiającego niedźwiedzicę z niedźwiadkiem, który znajduje się w zbiorach Działu Zbiorów Regionalnych i Zabytkowych Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Rysunek ten wykonał ołówkiem 10 - letni Bolesław Barbacki.

Drugie miejsce w tym konkursie zajęła Emilia Migacz z klasy 3a, wyróżnienie otrzymała także Gabriela Ruchała z klasy 1d. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zadaniem drugiego konkursu, "Charakteryzuj jak Barbacki", w którym wzięli udział nasi uczniowie, było stworzenie charakteryzacji i próba upodobnienia się do swojego ulubionego bohatera książkowego. Konkurs ten nawiązywał do działalności charakteryzatorskiej Bolesława Barbackiego, współorganizatora teatru amatorskiego przy Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” (Towarzystwo Dramatyczne), gdzie pełnił rolę  aktora, reżysera i scenarzysty, dbającego o charakteryzację aktorów i scenografię spektakli. Tu wyróżnienie otrzymały dwie uczennice z klasy 6a – Lena Florek i Milena Olszanecka.

 
 
Galeria


 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.