sobota, 13 listopada 2021 14:08

W piątek, 5 listopada 2021 roku, obchodziliśmy niezwykłe święto, a mianowicie Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji wolontariusze działający w naszej szkole wraz z paniami z biblioteki przygotowali niespodziankę dla najmłodszych uczniów, czyli przedszkolaków.

Uczennice z kl. 8d przebrały się za postacie z bajek: księżniczki, wróżki, pajacyki i w tych kolorowych ubraniach odwiedziły wszystkie oddziały przedszkolne, by przeczytać krótkie opowiadania: „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”, „To się nie mieści w głowie”, „Bal u smerfów”, „Lulak". Dzieci prezentowały swoje wspaniałe stroje, mówiły o ulubionych postaciach oraz uważnie słuchały bajek, ponieważ musiały potem odpowiedzieć na kilka pytań. Z radością wzięły też udział w zabawie polegającej na odgadywaniu zagadek. Na koniec wizyty każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia.