Patriotyczny happening w naszej szkole
czwartek, 11 listopada 2021 20:41

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w wyjątkowy sposób uczcili Święto Niepodległości. Patriotyczny happening zwieńczył innowację pedagogiczną, która była realizowana w szkole od września.

W środę 10.11, tuż przed godziną 11, uczniowie klas 7 i 8 zgromadzili się na boisku szkolnym, gdzie ułożyli biało-czerwoną flagę Polski. W ten nietypowy sposób upamiętniono święto 11 listopada. Tuż po zakończonym happeningu w szkole uczniowie odśpiewali hymn Polski.

Wydarzenie zakończyło innowację pedagogiczną poświęconą Bolesławowi Barbackiemu. Od września uczniowie starszych klas SP nr 20 spacerowali po Nowym Sączu poznając miejsca związane z wyjątkowym sądeckim artystą. Dowiedzieli się, gdzie się urodził, mieszkał i gdzie możemy do dziś znaleźć jego dzieła. Podczas spacerów wybrzmiewał przede wszystkim patriotyzm, który dla Barbackiego był wartością ważną. 80 lat temu w Biegonicach został on zamordowany przez Niemców. Stąd na zwieńczenie innowacji pomysł na biało-czerwoną flagę.

Cały projekt odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza.