Dzień Rodziny
wtorek, 22 czerwca 2021 09:26

W sobotę 19.06.2021 r. plac przed naszą szkołą zamienił się w kolorowe centrum rozrywki. Tak świętowaliśmy Dzień Rodziny pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Impreza kulturalno-sportowa przyciągnęła tłumy małych i dużych. Na scenie wystąpili uczniowie, prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne, a także tancerze ze szkoły ADeeM i formacja CHEER NS. Ponadto na przybyłych czekała moc atrakcji: pokaz baniek mydlanych, bajkowe malowanie twarzy, pokazy Policji oraz Ratownictwa Medycznego. W programie znalazł się także wernisaż prac ósmoklasistów. Najmłodsi goście mogli też spróbować swoich sił w rozgrywkach piłkarskich oraz zawodach sportowych. W trakcie wydarzenia każdy miał możliwość skosztować domowych wypieków oraz ochłodzić się lodami.

Dzień Rodziny był również okazją do nagrodzenia uczniów, którzy wykazali się wiedzą w konkursie dotyczącym sylwetki patrona szkoły - Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także odnosili sukcesy sportowe lub aktywnie działali w Szkolnym Kole Wolontariatu. W trakcie imprezy po raz pierwszy przyznano Medal Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którym odznaczani są uczniowie prezentujący wyjątkową, pełną empatii postawę w stosunku do drugiego człowieka. Medal trafił do rąk uczennicy klasy 6e - Mai Treit.

Dziękujemy sponsorom wydarzenia: Radzie Rodziców ZSP 2, Państwu Bernadetcie i Sylwestrowi Pyzikom, Fundacji ,,Będzie Dobrze”, Drukarni Wielkoformatowej ,,STS-COM”, firmie ,,Koral” oraz Centrum Tańca ,,ADeeM”. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć stanowiącej fotorelację z imprezy.