Spotkanie z Michałem Rusinkiem
czwartek, 17 czerwca 2021 09:06

W dniu 15 czerwca klasa 2b wzięła udział w spotkaniu autorskim z Michałem Rusinkiem. Była to  wspaniała nagroda dla Sądeckiej Biblioteki i jej Czytelników za udział w akcji Kinder Mleczna Kanapka Przerwa na Wspólne Czytanie i przekazanie książek do wspólnego czytania. Impreza odbyła się  w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Podczas imprezy nasi czytelnicy mieli możliwość zrobić "przerwę na wspólne czytanie" z Michałem Rusinkiem. Autor odczytał swoje zabawne wiersze z książki ,,Wierszyki domowe'', zaprezentował fragment premierowej książki ,,Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości'', a także zaangażował najmłodszych do stworzenia opowiadania. Czytelnicy dowiedzieli się również jak wygląda praca tłumacza, na przykładzie ,,Książki bez obrazków''. Spotkanie było pełne humoru i zaangażowania, a pan Michał Rusinek cierpliwie odpowiadał na liczne pytania dzieci.

Zabraliśmy też ze sobą książkę pana Rusinka, wpisał nam dedykację, i w ten sposób nasza biblioteka wzbogaciła się o kolejną książkę z autografem jej autora.

Michał Rusinek – profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego i pisarz. Autor esejów, opowiadań i książek dla dzieci ,,Zaklęcie na W’’, ,,Mały Chopin’’, ,,Kefir w Kairze’’. Dwukrotnie wyróżniony w konkursie Świat Przyjazny Dziecku za książki ,,Gdziekolwiek jestem – jest i Miś’’ oraz ,,Wichajster’’. Wraz z siostrą, ilustratorką, Joanną Rusinek tworzy literacko-plastyczny duet, w książkach ,,Wierszyki domowe’’, ,,Jak przekręcać i przeklinać’’.