Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny "Książka najlepszym przyjacielem"
wtorek, 08 grudnia 2020 08:23

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 odbył się w listopadzie Międzyszkolny Konkurs pt. „Książka najlepszym przyjacielem”. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w tym roku zamiast recytacji uczniowie prezentowali swoje umiejętności poetyckie i plastyczne.

W konkursie wzięły udział następujące szkoły: SP nr 15, SP nr 11, SP nr 8, SP nr 16, SP nr 20, SP nr 21, SP nr 3, SP nr 17. Uczniowie z klas 1-4 zaprezentowali prace plastyczne, natomiast ich starsi koledzy z klas 5-8 napisali wiersze na temat książek i czytelnictwa.

Ze względu na wysoki poziom, jury konkursu miało sporo kłopotu z przyznaniem nagród. Po wspólnych obradach podjęto decyzję i przedstawiono następujące wyniki:

- w kategorii plastycznej:

I miejsce – Hanna Ziobro (SP nr 3) i Martyna Gajewska (SP nr 20)

II miejsce – Emilia Hedwig (SP nr 16)

III miejsce – Patryk Barnowski (SP nr 15) i Jakub Dziubanowski (SP nr 15)

wyróżnienie – Maksymilian Filip (SP nr 16)

- w kategorii literackiej:

I miejsce – Emilia Zając (SP nr 11)

II miejsce – Aleksandra Michałowska (SP nr 3) i Aleksandra Sobol (SP nr 20)

III miejsce – Julia Jurkowska (SP nr 11)

wyróżnienie – Hanna Danek (SP nr 17) i Anna Wysowska (SP nr 3)

Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy dzieciom i ich opiekunom za zaangażowanie w konkurs.

Wszyscy uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy i podarunki, które są do odebrania w sekretariacie naszej placówki

(ul. Nadbrzeżna 77).