Spotkania on-line z pisarzami
piątek, 13 listopada 2020 11:31

Wychodząc naprzeciw potrzebom obecnej sutuacji, Sądecka Biblioteka Publiczna zorganizowała we wrześniu i październiku dwa spotkania autorskie ze znanymi i lubianymi przez dzieci pisarzami - Grzegorzem Kasdepke i Barbarą Gawryluk.

SBP od lat organizuje spotkania z pisarzami na żywo - uczniowie naszej szkoły są zawsze na nie zapraszani i chętnie w nich uczestniczą.

Teraz też kilka klas wzięło udział w tych spotkaniach. I ucznowie byli także  bardzo zadowoleni - mimo, że spotkanie odbywało się on-line.

Grzegorz Kasdepke – autor licznych bestsellerów dla dzieci i młodzieży; Kawaler Orderu Uśmiechu; laureat wielu nagród, między innymi Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego; autor scenariuszy filmowych, dziennikarz. Jego utwory znalazły się na liście lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.

Uczniowie naszej szkoły znają go jako autora śmiesznych opowiadań o detektywie Pozytywce oraz „Kacperiady”.  Uznanie czytelników biblioteki zyskały także książki: „Co to znaczy…”, „Mity greckie dla dzieci”, „Tylko bez całowania!” i wiele innych.

Barbara Gawryluk – autorka ponad trzydziestu książek dla dzieci, dziennikarka i tłumaczka szwedzkiej literatury dziecięcej.

Napisana przez nią książka o psiej wierności pt. „Dżok” została wyróżniona w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku 2007.  Pisarka jest również laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz nagrody „Krakowska Książka Miesiąca”.

W naszej bibliotece uczniowie mogą wypożyczyć książki o przygodach psa Kaktusa, „Zuzankę z pistacjowego domu”, czy „Dżoka. Legendę o psiej wierności”.