BIBLIOTEKA ZAPRASZA, CZYLI UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA
wtorek, 10 listopada 2020 08:33

W ostatnich dniach października uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki szkolnej. Pasowanie na czytelnika wyglądało jednak inaczej niż w poprzednich latach. Z powodu epidemii Covid-19 pierwszoklasiści nie mogli wejść do biblioteki, ale panie bibliotekarki zapoznały ich z regulaminem biblioteki i wytłumaczyły, jak należy wypożyczać książki.

Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę i przy pomocy Wielkiej Księgi Bajek zostali pasowani na czytelników. Po otrzymaniu legitymacji bibliotecznych i zdezynfekowaniu rąk mogli obejrzeć przygotowane na trzech stolikach książki i wypożyczyć jedną z nich. Następnie każdy uczeń otrzymał prezent – Wyprawkę Czytelniczą od Instytutu Książki w ramach projektu realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasza szkoła wzięła udział w tym projekcie, zatytułowanym „Mała książka – wielki człowiek”, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Każdy pierwszoklasista dostał również zakładkę do książki wykonaną przez panie z biblioteki i pysznego lizaka. Natomiast do rodziców został skierowany przez dziennik elektroniczny list o bardzo ważnej roli książki w rozwoju dziecka.