Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Ksiażka Najlepszym Przyjacielem"
poniedziałek, 25 listopada 2019 11:27

20 listopada odbyła się siódma już edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Książka najlepszym przyjacielem”, organizowanego corocznie przez naszą bibliotekę.

W konkursie brali udział przedstawiciele sądeckich szkół podstawowych. Rywalizowali oni w dwóch  kategoriach wiekowych – klas 2-4 i 5-8.

Jury konkursowe –  pani Grażyna Sobol z Publicznej Biblioteki Sądeckiej, pani Wanda Zapiór i pani Magdalena Pażucha – miało niezwykle trudne zadanie, gdyż poziom recytacji był bardzo wysoki i wyrównany. Przy ocenie uczestników brano pod uwagę: dobór tekstu do wieku i płci, dykcję i wyrazistość oraz interpretację utworu związanego tematycznie z biblioteką, czytaniem, książką.

Dla uczestników konkursu uczniowie z klas 5c i 6b, pod opieką pani Joanny Życzyńskiej, przygotowały przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Była to śmieszna, uwspółcześniona wersja baśni.

Wyniki konkursu:

Paulina Foszczyńska SP 9