Zaczarowany świat baśni.
poniedziałek, 05 lutego 2018 12:48
           Klasa O A w tym tygodniu przeniosła się w zaczarowany świat baśni. Na początku dzieci oglądnęły teatrzyk przedstawiony przez nauczycielkę. Tym razem był to „Czerwony Kapturek”. Następnie wspólnymi siłami wymieliły bohaterów ulubionych baśni, połączyły charakterystyczne rekwizyty z nazwami poszczególnych baśni ( czytanie globalne) i wykonały papierowe kukiełki, które ozdobiły tworzący się kącik teatralny.

Dzieci zrobiły także własne przestawienie, dzieląc się na małe grupy i wykorzystując własnoręcznie robione syrenki, królów, królewiczów, wilka itp. Kolejnego dnia powstał kolorowy zamek z rolek papierowych, a w komnatach zamieszkały księżniczki, król, królowa i rycerze. Czymże jednak byłby zamek bez koni i otaczających go pięknych drzew. Temu zadaniu też sprostaliśmy, aż wreszcie pod koniec tygodnia mogliśmy podziwiać wspaniałą krainę, w której wszystko może się wydarzyć.