Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Książka Najlepszym Przyjacielem"
czwartek, 26 października 2017 10:40
     26 października, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w naszej szkole odbyła  się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Został on zorganizowany przez biblioteką szkolną i panie polonistki: Joannę Życzyńską i Halinę Klimek.

Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 2-4 i 5-7.
 Brali w nim udział uczniowie z sądeckich szkół podstawowych oraz uczniowie ze szkoły podstawowej w Paszynie.

Jury konkursowe - Panie: Grażyna Sobol z Publicznej Biblioteki Oddziału dla Dzieci, Wanda Zapiór i Lilianna Pisiewicz, przy ocenie uczestników brały pod uwagę: dobór tekstu do wieku i płci, dykcję i wyrazistość oraz interpretację utworu przy recytacji wiersza związanego tematycznie z biblioteką, czytaniem, książką.

Konkurs popularyzował hasło tegorocznego miesiąca bibliotek, „Książka łączy”.

Nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Emilia Fałowska z SP nr 18

II miejsce – Oskar Kulig z SP nr 9

III miejsce – ex aequo – Michał Turczyński z SP nr 7 i  Anna Pawlarczyk z SP nr 14

Wyróżnienia : Emilia Zając z SP nr 11

I miejsce ex aequo - Vanessa Jarząbek z SP nr 9 i Emma Marciniak z SP nr 20

II miejsce -  Julia Kamińska z SP nr 15

III miejsce – Maciej Kożuch z SP nr 3

Wyróżnienia: Helena Sikorska z SP nr 15  i Sławek Karpiński z SP  nr 18

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs uświetnił występ szkolnego koła teatralnego prowadzonego przez Panią Joannę Życzyńską . Było to przedstawienie zatytułowane „Baśniowy ambaras”.