Dzień Postaci z bajek
czwartek, 17 listopada 2016 09:17

„Dziś jest wielkie święto bajek.

Żadna w książce nie zostaje:

idą sobie leśną drogą,

by w to święto pobyć z Tobą.”

W środę 16 listopada, nasza szkoła zmieniła się w krainę bajek. Klimat bajkowy potwierdzały widoczne wszędzie księżniczki, królewny, królewicze, krasnale,  wróżki, czarownice, smoki, elfy i różne inne zaczarowane postacie, które pojawiły się w Dwudziestce,  by świętować

Dzień Postaci z Bajek.

Baśnie i bajki są dla wszystkich – dla dorosłych i dla dzieci -  źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni i dlatego tego dnia udaliśmy się w podróż po bajkowej krainie.

Bohaterów baśni i bajek jak wiadomo, spotkać można w książkach, dlatego też panie bibliotekarki i pan Łukasz Połomski czytali dzieciom klasyczne baśnie.  Na szkolnej auli uczestnicy spotkania obejrzeli przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek” . Dzieci rozwiązywały bajkowe zagadki, wykazywały się znajomością baśni ,odgadując ich tytuły po zaprezentowanych rekwizytach, uzupełniały cytaty.

Bajkową podróż z wśród pląsów i radosnych podskoków zakończył bal u królewicza.