Spotkanie z pisarzem
wtorek, 06 października 2015 08:13

5 października klasa 5c wzięła udział w spotkaniu autorskim z Marcinem Pałaszem, autorem książek dla dzieci, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Pisarz jest laureatem nagrody Literackiej Polskiej Sekcji IBBY w 2012 roku oraz Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego w 2013 roku . Jego motto pisarskie to „Słowa niosą uśmiech”. Jego książki są niezwykle zabawne i  bardzo podobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jest autorem m.in. serii książek o przygodach psa Elfa, serii książek o szkolnych przygodach niepełnosprawnej dziewczynki, Marcelki, „Wakacji w wielkim mieście”, „Wszystko zaczyna się od marzeń”.

Sam Marcin Pałasz jest niezwykle sympatycznym  i wesołym człowiekiem. Natychmiast nawiązał z młodymi  uczestnikami spotkania wspaniały kontakt – dzieci nie chciały go wypuścić, domagając się dalszych opowieści o jego pracy twórczej, książkach i psie Elfie.